راهنمایی جهت سنسور حرکتی در DVR – مزایا و معایب

راهنمایی جهت سنسور حرکتی در DVR – مزایا و معایب

چرا از سنسور حرکت در ضبط استفاده می کنید؟

مزایا و معایب استفاده از ضبط با تشخیص حرکت (motion detect) وجود دارد، بنابراین این می تواند مکان خوبی برای شروع باشد. دو دلیل که من از مردم شنیدم که چرا آنها ضبط فیلم را دوست دارند 1) آنها برای دیدن یک رویداد تمام فیلمهای DVR یا NVR خود نگاه نمی کنند. 2) فضای هارد دیسک را ذخیره می کند . شکی نیست که فضای هارد دیسک را ذخیره می کند، اما پیدا کردن فیلم های ویدئویی اغلب آسان تر نیست. به عنوان مثال، یک دوربین مدار بسته بیرونی می تواند بیشترین زمان ضبط را داشته باشد، زیرا  که در نظر نگرفتن حرکت از چمن و درختان متحرک سخت است و اشکالات و حیوانات نیز وجود دارند . هر گونه تغییر در پیکسل ها در نظر گرفته شده است، بنابراین دوربین ها به اندازه کافی هوشمند نیستند تا تفاوت هنگامی که یک فرد از مقابل لنز حرکت می کند را بدانند. با گفتن این ، شما هنوز هم احتمالا باید برای دیدن یک رویداد از این طریق بسیاری از فیلم های کانال را نگاه کنید. چیزی که من در مورد سنسور تشخیص حرکت نمی خواهم این است که DVR یا NVR یک فایل برای هر رویداد ایجاد می کند، بنابراین شما با هزاران فایل کوچک در مقایسه با یک فایل در هر ساعت در هر کانال برای ثبت 24 ساعته خواهید داشت .

. ضبط تمام وقت باعث یک رویایی نیز پخش شود، زیرا شما قادر خواهید بود از یک عملکرد همگام سازی برای همگام سازی دوربین ها استفاده کنید زیرا آنها دارای ضبط همان زمان هستند. هدف از داشتن یک DVR یا NVR این است که برای محافظت از دارایی ها استفاده شود ، بنابراین بهتر است همیشه تمام وقت 24/7 را ضبط کنیم تا هیچ چیز از دست نرود. این یک مقاله ارتقا ضبط کننده ی نیست، اما من امیدوارم به افرادی که در مورد استفاده از آن روش ضبط یکدنده استفاده میگنند تا به آنها کمک کند.

 

 

چالش های استفاده از ضبط تشخیص حرکت در فضای بیرون

هر تغییری در پیکسل ها منجر به ضبط تصاویر  است. دوربین نمی داند تفاوت بین یک شخص، یک برگ ، یک حیوان، یک سایه یا یک پشه در حال حرکت و یا چمن را تشخیص دهد . این باعث می شود حساسیت را تنظیم کنید و چیزهایی را که نمی خواهید ضبط شود را ماسک کنید. آنچه در سیستم های امنیتی تغییر کرده است این است که دوربین ها در حال حاضر  ویدئویی با کیفیت بالا دارند که باعث می شود حتی نسبت به تغییرات در پیکسل ها حساسیت بیشتری داشته باشند زیرا پیکسل های بیشتری وجود دارد که می تواند تغییر کند . در سیستم های منو جدید آبی، 6 سطح حساسیت وجود دارد و به طور پیش فرض در سطح 3 تنظیم شده است. سطح 6 بالاترین سطح حساسیت است.

 

کنترل بیشتر شما باعث ضبط حرکتی (motion detect) بیشتری در منطقه حساس صفحه نمایش می شود  جایی که شما می توانید بسیار خلاق باشید. به عنوان مثال، شما می توانید تمام جعبه های رنگی را در صفحه خود انتخاب کنید تا زمانی که فقط یک جعبه ای دارید . در این سناریو، تنها حرکتی که در آن جعبه کوچک اتفاق می افتد، باعث ضبط می شود. این می تواند مفید باشد اگر شما فقط می خواهید ضبط زمانی مانند باز و یا بسته شدن درب می شود ، بنابراین شما می توانید تضمین کنید که فرد در تصویر و فیلم خواهد بود.

 

همچنین رنگ های مختلف منطقه ای وجود دارد که می توانید تنظیم کنید تا هر بخش از نمایه شما حساسیت منحصر بفرد و تنظیم محدوده خود را داشته باشد. اکثر مردم باید آن را ساده نگه داشته و با یک تنظیم برای کل صفحه در نظر بگیرند ، اما ممکن است سناریوهایی وجود داشته باشد که در آن شما نیاز به حساسیت بالا توسط یک خط محافظ داشته باشید ، برای مثال، برای نظارت بر هر فعالیت در آن منطقه است . اگر شما نیاز به پنهان کردن و تنظیم حساسیت در تمام محدود دید خود دارید، می توانید بسیار خلاقانه باشید، به طوری که ضبط چیزهایی را که لازم نیست انجام ندهید. با این وجود، برای محاسبه بهترین تنظیمات نیاز به آزمایش و خطای زیادی نیاز است. ما متوجه می شویم که حساسیت 50 و آستانه 5 برای خارج از منزل یک نقطه شروع خوب است. تنظیم پیش فرض در این صفحه عموما حساسیت 80 و آستانه 0 است که ممکن است برای دوربین داخلی کار کند. متاسفانه هیچ راهی برای به دست آوردن نتایج مطلوب وجود ندارد و صرف زمان برای تنظیم این تنظیمات وجود ندارد. هر محیط کاملا متفاوت است، بنابراین یک شریک ایجاد کنید و شروع به آزمایش کردن تنظیمات کنید که برای شما مناسب تر است.

 

من می خواهم از ضبط با سنسور حرکتی در داخل استفاده کنم

استفاده از سنسور حرکتی (motion detect)در داخل خانه نسبتا آسان است، زیرا شما مسائل نیاز به نگرانی در مورد آن بسیار کم است. همچنان حیوانات خانگی، حشرات، سایه ها و مسائل دیگر که می تواند باعث حرکت شود وجود دارد. حتی یک چیز ساده مثل یک نویز در ویدئو در نظر گرفته خواهد شد زیرا تغییر در پیکسل ها وجود دارد. اجرای جارو برقی در یک اتاق دیگر می تواند نویز در ویدئو ایجاد کند که می تواند در نظر گرفته شود . شما می توانید از همان اصولی که در خارج از منزل استفاده می کنید در منزل نیز استفاده کنید، اما احتمالا حساسیت و آستانه تحریک را افزایش می دهد. شما همچنان گزینه مشابهی را برای پوشش بیشتر فضای ناخواسته دارید تا فقط یک شخص بتواند پیکسل هایی را که لازم است برای شروع ضبط حرکت کنند، شروع کند. به عنوان مثال، یک درب یا یک راهرو اصلی، یک منطقه خوب برای تشخیص انسان است. بنابراین خلاق باشید ، و شما می توانید عامل مثبت کاذب را از بین ببرید.

 

در نتیجه

شما می توانید به طور موثر حرکت را دقیقا همانطور که شما آن را می خواهید با آزمون و خطا بسیار با تغییر تنظیمات به کار ببرید . قرار دادن حرکت در مناطق ترافیکی بالا فضای هارد دیسک شما را کاهش نخواهد داد، زیرا احتمالا همه زمان ها ضبط خواهد شد. همچنین، این سناریو به شما در صرفه جویی در فیلم های ضبط شده صرفه جویی نخواهد کرد، بنابراین ضبط تمام وقت ممکن است انتخاب خوبی برای سرویس دوربین باشد. نکته مهم داشتن یک سیستم دوربین امنیتی برای محافظت از دارایی ها است، بنابراین اضافه کردن فضای هارد دیسک برای ثبت تمام وقت همیشه بهترین گزینه است. مشخصات DVR یا NVR خود را بررسی کنید تا ببینید چه مقدار پورت های SATA هارد درایو  را پشتیبانی میکند و حداکثر ظرفیت آن حسب ترابایت را بدانید . اگر تصمیم به استفاده از حرکت دارید، باید وقت خود را برای انجام این تنظیمات صرف کنید تا اطمینان حاصل کنید دقیقا همان چیزی را که میخواهید قبل از اینکه آن را به عنوان یک استاندارد در کسب و کار یا خانه خود قرار و انجام دهید.

لطفا توجه داشته باشید که برای تنظیم برنامه (خودکار)، همه دوربین ها را در بخش ضبط DVR یا NVR تنظیم کنید و سپس قسمتی از برنامه را برای ضبط حساس به حرکت تنظیم کنید.

1 دیدگاه دربارهٔ «راهنمایی جهت سنسور حرکتی در DVR – مزایا و معایب»

  1. بازتاب: دوربین مداربسته منازل - دوربین مدار بسته

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *