نحوه اتصال یک دوربین IP به NVR (ضبط کننده ویدئو شبکه)

نحوه اتصال یک دوربین IP به NVR (ضبط کننده ویدئو شبکه)

سالهاست که بسیاری از مشتریان از من پرسیدند بهترین راه برای اتصال دوربین IP به NVR (Network Video Recorder) چیست؟ در این مقاله، من آنچه را که من فکر می کنم بهترین تنظیمات شما در NVR و دوربین های IP شما را توصیف می کنم.

یکی از نکاتی که من به شما توصیه می کنم این است که بررسی کنید که شبکه شما چگونه در شبکه قرار داده شده و دانش چندانی از چندین کامپیوتر به شبکه شما متصل شده است کسب کنید . به این ترتیب، هنگام پیکربندی دوربین IP و ضبط کننده امنیتی NVR، از هر گونه درگیری IP جلوگیری می شود. به طور پیشفرض، تمام ضبط کننده های ما با  آی پی 192.168.1.108 استاتیک تنظیم می شوند و اکثر دوربین های IP از DHCP استفاده می کنند.

ساده ترین راه برای تشخیص آنچه در این مرحله باید انجام شود این است که دستگاه ان وی آر را به منبع تغذیه ای که با دستگاه همراه است را وصل کنید و سپس یک کابل اترنت را از روتر خود به پورت اترنت NVR وصل کنید. بعد از اینکه دستگاه روشن می شود، شما باید به تنظیمات شبکه NVR بروید. البته، برای دیدن این تنظیمات باید به یک مانیتور متصل شوید.

اکثر NVR های ما یک رابط جدید، “رابط آبی” خواهند داشت و منوها کمی متفاوت از نسخه قبلی پخش خواهند شد. در این مرحله متوجه خواهید شد که 3 قسمت در این منو پنجره وجود دارد که متن بالا عملکرد ، اطلاعات در وسط ، و تنظیمات در پایین پنجره قرار دارد. به شبکه بروید و  همانند صفحه زیر نمایش داده خواهد شد

 

بسته به نوع NVR شما، برخی از تنظیمات اضافی را دارند، اما کلیه مراحل مشابه هستند. ما برای گرفتن آدرس IP برای NVR تمرکز خواهیم کرد. روی DHCP کلیک کنید، تایید و ذخیره کنید. شما از آن منو خارج می شوید و در چند ثانیه NVR شما با روتر تماس می گیرد تا یک آدرس IP موجود را دریافت کند. برای دیدن آنچه که آدرس IP شما دریافت کردید، به تنظیمات شبکه بروید. به طور معمول کاری که باید انجام دهم این است که آدرس IP را به یک رقم بالاتر از NVR اختصاص دهیم. به این ترتیب ما از هرگونه اختلافات IP در شبکه جلوگیری خواهم کرد. تنظیمات DHCP برخی از روترها از 192.168.1.100 تا 192.168.1.254 آغاز می شود و همچنین به طرح شبکه بستگی دارد و روتر در ابتدا پیکربندی شده است. فرض کنید که طرح روتر در داخل اعداد بالا من NVR را با IP زیر تعیین کنم 192.168.1.200.

حالا که من این را از راه انجام نداده ام، دوربین های IP را پیکربندی کرده است. در گذشته، تمام دوربین های IP ما با این آدرس IP پیکربندی شدند 192.168.1.108. چندین بار مشتریان و نصب کنندگان برای همگام سازی تمام دوربینها بدون توجه به اینکه در هنگام تلاش برای اختصاص یک آدرس IP به دوربین یا حتی برای نمایشگر دوربین در ابزار Finder (Config Tool)، مشکل اصلی ایجاد می شود، . امروزه اکثر دوربین های ما به عنوان DHCP پیکربندی شده اند. بنابراین، اگر شما یک روتر در همان شبکه به عنوان NVR داشته باشید، احتمالا دوربین از یک DHCP پلت فرم در روتر به محض اتصال به سوئیچ POE که به آنها متصل می شود، یک آدرس IP را دریافت می کند .

در اینجا یک عکس فوری از ابزار پیکربندی میباشد

فرایند ترتیب بندی دوربین ها

ابزار پیکربندی را باز کنید و باید تمام آدرس های IP را که تجهیزات شما از شبکه تعیین شده اند، پر کند.

نکته تضمین 100٪ وجود ندارد که همه دوربین ها دارای DHCP باشند. به این ترتیب، نمی توان تمام دوربین های مرتبط در شبکه را نشان داد. در آن صورت توصیه می شود که یک دوربین را در یک زمان وصل کنید و  با اتصال هر دوربین آدرس IP را تغییر دهید، همانطور که هر دوربین را وصل کنید.

با فرض اینکه هر دوربین در ابزار ظاهر شد، بر روی یکی از آدرس های IP کلیک کنید و یک جعبه ظاهر خواهد شد و از شما برای نام کاربری و رمز عبور درخواست خواهد شد

برای دسترسی به رابط IP دوربین، روی ورود به سیستم کلیک کنید

اگر دوربین دارای پیکربندی DHCP باشد به احتمال زیاد آن را مانند تصویر بالا نشان می دهد. متوجه باشید که فیلد آدرس IP همراه با ماسک زیر شبکه و دروازه خاکستری است. گزینه DHCP را با رنگ قرمز مشخص کنید و اکنون می توانید آخرین رقم آدرس IP دوربین را به چیزی متفاوت تغییر دهید. همانطور که قبلا گفتم، آدرس IP این دوربین را به 192.168.1.220 تغییر دهیم و روی ذخیره کلیک کنید.

اکنون که ما یک آدرس IP در دوربین اختصاص داده ایم، زمان دسترسی به تنظیمات و ویژگی های دوربین است. برای انجام این کار، باید اینترنت اکسپلورر را باز کنید و برخی از ویژگی های مرورگر را راه اندازی کنید. روی پیوند

IP آدرس دوربین را در نوار آدرس مرورگر خود برای دسترسی به سرویس وب تایپ کنید. هنگامی که سرویس وب ظاهر می شود، نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید. نام کاربری و رمز عبور پیش فرض برای دوربین ما “admin” است. پس از دسترسی به دوربین اطمینان حاصل کنید که فایل های اکتیو ایکس نصب شده اند. آنها برای دسترسی و تنظیم رزولوشن ویدئو، برنامه و غیره مورد نیاز خواهند بود.

در سمت چپ تنظیمات دوربین به شرایط برای تنظیم روشنایی، کنتراست، HUE و غیره بروید. به طور معمول این تنظیمات را به تنها می گذاریم و فقط آنها را بسته به محیط تغییر می دهیم.

 

برای پیکربندی رزولوشن دوربین، فریم در ثانیه، رمزگذاری و غیره، بر روی ویدیو کلیک کنید. این بخش از تنظیمات بسیار مهم است زیرا برای رزولوشن ضبط شده است. توجه داشته باشید که شما دو ستون دارید یک برچسب Stream اصلی است و دیگری Sub Stream است. به طور خلاصه، این اشاره به ضبط جریان فیلم و مشاهده انتقال تصویر جریان است. تنظیمات اصلی جریان بر نحوه ارسال تصویر به NVR بر روی شبکه تاثیر می گذارد. همچنین کیفیت ضبط و تعداد FPS (فریم در ثانیه) NVR شما قادر خواهد بود به عنوان هر دوربین به هر یک از کانال های NVR اضافه شود.

 

 

توجه DVR ها دارای حداکثر مقدار FPS (فریم در ثانیه) هستند که می توانند آنها را کنترل کنند. در مورد NVR ها، اکثر آنها محدود به مقدار پهنای باند ورودی هستند، که بعضی از NVR ها را برای پشتیبانی از رزولوشن های بالاتر می کند. اگر چه این یک بیانیه واقعی است، من هرگز دوربین را به دستگاه متصل نخواهم کرد تا با استفاده از پهنای باند حداکثر که می توان آنها را مدیریت کرد، زیرا در واقع یک شبکه فقط می تواند تنها یک بار اطلاعات زیادی را اداره کند. برای آن NVR های با پهنای باند ثابت، شما باید سرعت اعلان شده را با مقدار دوربین های متصل به NVR تقسیم کنید تا متوجه شوید که میزان بیت هر کدام از دوربین ها باید تنظیم شود. همچنین شما بیشتر در نظر بگیرید که پهنای باند ورودی نیز با زیر جریان مشترک است. بنابراین، در یک NVR که از پهنای باند ورودی 200Mbps پشتیبانی می کند، شما باید 32 مگابیت در ثانیه را برای Sub Stream اختصاص دهید، بنابراین در انتهای شما 168 مگابیت در ثانیه در جریان اصلی برای جریان و ضبط ذخیره می شود .

هنگامی که تصمیم گرفته اید که چند دوربین را به NVR خود اضافه خواهد شد، مهم است که FPS درست، میزان نرخ بیت و نرخ بیت را پیکربندی کنید. برای نوع Bit Rate Type، به جای VBR (نرخ بیت متغیر) CBR (نرخ بیت ثابت) را توصیه می کنم، به این ترتیب دوربین به طور مداوم از یک مقدار پیش تعیین شده از داده های شما در نرخ بیت تنظیم استفاده می کند. تنظیمات نرخ بایت بسته به میزان رزولوشنی دوربین تنظیم می شود. برای یک رزولوشن 1080p، نرخ بیت را تا 1024 (1 مگابایت) و FPS تا 15 تنظیم میکنم. این مقدار اطلاعات بیش از اندازه کافی است که یک دوربین را در 1080p بدون از دست دادن پیکسل جریان دهد.

بعد ما تنظیمات زیر جریان را تنظیم می کنیم. این تنظیمات بر کیفیت فیلم ضبط تاثیر نخواهد گذاشت. در عوض با استفاده از نرم افزار TechproSS یا TechproSS plus این کار را بر روی ویدیو انجام می دهیم از یک تلفن هوشمند. این عمدتا برای مشاهده اهداف است و باید با کیفیت D1 در 7 FPS یا 10 FPS تنظیم شود. نرخ بیت Rate خوب است اگر ما از CBR استفاده کنیم، و نرخ بیت را می توان هر جایی بین 250 مگابیت در ثانیه تا 320 مگابیت در ثانیه تنظیم کرد. همچنین مطمئن شوید که گزینه Enable برای این جریان مورد بررسی قرار گرفته است، در غیر اینصورت نمیتوانید هر نوع ویدیو را در هنگام مشاهده دوربینها بر روی گوشی یا NVR Local Interface مشاهده کنید. در زیر “نوع کد جریان”، را پایین بکشید و Motion را انتخاب کنید. متوجه شدیم که حالت رمزگذاری وضوح اکنون خاکستری است و به این معنی است که شما فقط می توانید FPS و نرخ بیت را تغییر دهید تا رویدادهای حرکتی را تحت تأثیر قرار دهد. این تنظیمات هنگام ضبط بر اساس Motion تنها ایده آل هستند، بنابراین می توانید Main Stream را در تنظیمات کمتری تنظیم کنید و NVR با افزایش FPS و رزولوشن در هنگام حرکت به دلیل این تنظیمات ضبط می شود. هنگامی که انجام شد، روی ذخیره کلیک کنید.

 

به «رویداد> تشخیص ویدئو» بروید. در اینجا می توانیم ویژگی تشخیص حرکت دوربین را فعال کنیم. همچنین می توانیم “Anti-Dither” را تنظیم کنیم. این کار مانند تأخیر برای جلوگیری از رویدادهای حرکت اشتباه عمل می کند. هر چه عدد بالاتر باشد، با تاخیر بیشتری دوربین به رویدادهای حرکتی واکنش نشان می دهد. در حال حاضر، من دوست دارم این تنظیمات را در این تصویر نشان داده شود .

گزینه بعدی برنامه است. روی “Storage> Schedule” کلیک کنید و می توانید اکنون ضبط حساس به حرکت را برای هر روز 24/7 تنظیم کنید. همیشه به یاد داشته باشید تنظیمات خود را ذخیره کنید.

ما تقریبا پیکربندی دوربین انجام داده ایم. آخرین چیزی که باید مطمئن شویم درست کردن ، منطقه زمانی و تاریخ و زمان است. این کار برای این اسن که اطلاعات به درستی در NVR نمایش داده می شود. شما می توانید بر روی دکمه “Sync PC” کلیک کنید تا زمان و تاریخ کامپیوتر خود را به جای انجام آن به صورت دستی بصورت اتومتیک تنظیم شود . DST یکی دیگر از گزینه هایی است که می توانید تنظیم کنید اگر می خواهید که تغییرات زمانیرا اعمال کنید . نکته من بیشتر به جای DST بر روی استفاده از یک سرور NTP برای پیکربندی است ، زیرا سرور NTP با منطقه زمانی دوربین و NVR کار می کند.

 

در نهایت شما می توانید تمام این تنظیمات را صادر کنید اگر دوربین های زیادی برای اعمال این دارید. فایل حاوی تنظیمات دوربین آدرس IP دوربین را تغییر نخواهد داد، بنابراین برای استفاده از این فایل برای تنظیمات دوربین ایمن می باشد.

نحوه اضافه کردن دوربین به NVR

اکنون برای آخرین مرحله پس از اینکه تمام دوربین ها و NVR پیکربندی شده اند، ما باید دوربین را به کانال های NVR اضافه کنیم. برای من ساده ترین راه این کار این است که از طریق کامپیوتر به NVR بر روی شبکه دسترسی پیدا کنم. باز کردن اینترنت اکسپلورر و شروع به تایپ کردن آدرس IP داخلی NVR.

به Setup> Remote بروید و می توانید روی جستجوی دستگاه کلیک کنید. در نهایت NVR تمام شبکه را جستجو می کند و دستگاه هایی را برای نمایش آنها انتخاب می کند و آنها را به NVR اضافه می کند.

 

 

 

 

در این مرحله، پس از اضافه کردن دوربین ها، آنها باید در رابط وب NVR و لیست دستگاه زیر نشان داده شوند

 

 

در اینجا این است که چگونه دوربین ها در رابط وب نگاه خواهید کرد

امیدوارم این مقاله به شما در درک این که چگونه این روند کار می کند کمک خواهد کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *