راه اندازی یک قفل الکترونیکی با خروجی آلارم دوربین امنیتی

راه اندازی یک قفل الکترونیکی با خروجی آلارم دوربین امنیتی

بسیاری از دوربین های امنیتی دارای یک خروجی دزدگیر یا آلارم  ساخته شده است که می تواند برای انواع دستگاه هایی مانند چراغ گردان ، آژیر، چراغ سیل، و غیره استفاده شود. اما آیا می دانستید که این خروجی های زنگ را می توان برای دستگاه های کنترل دسترسی ما مثلا  برای باز کردن قفل و قفل کردن دربها استفاده کرد امروز ما قصد داریم از خروجی زنگ هشدار استفاده کنیم تا درب باز شود. اساسا، پس از حرکت، درب ما برای اجازه ورود با یک تاخیر جزئی اجازه ورود می دهد تا برای یک عکس فوری مشخص شده از موضوع ورود آسان و یا محدود شود.

مثلا زمانیکه که فقط یک مشتری مقابل درب دارید که فقط می خواهید هنگام حضور او باز شود. علاوه بر گرفتن عکس های ضربه ای و ناگهانی از مشتریان هنگام ورود به شما هشدار و یا هکسشان ارسال شود ، شما می توانید از این دوربین به طور خودکار در طول ساعات خاصی  درب را باز اتوماتیک باز کنید . یا مثلا می گویند ما یک اتاق کارمند داریم اما می خواهیم بدانیم که دقیقا چه کسی در  و چه زمانی در آن اتاق بود. این می تواند هماهنگ با دوربین برای گرفتن عکس لحظه ای با امکان باز شدن درب با تاخیر استفاده شود، بنابراین اطمینان حاصل می شود که تصویر کامل از کارمند وارد شده در درب و همچنین تاریخ / زمان آن در تصویر تایپ شده است  . این را می توان با افزایش تاخیر زمانی که درب باز می شود نتیجه مطلوب را بدست آورد .

بنابراین، امروز ما قصد داریم به نحوه استفاده از زنگ خروجی دوربین بر روی یک دوربین برای ایجاد یک نگاه به درب مانند یک درب قفل کن ضربه ای یا الکترونیکی یا قفل مغناطیسی استفاده شود . من تصمیم گرفتم تا از دوربین مدار بسته دام ضد ضربه 3 مگاپیکسلی آی دی وانادال گنوم (IPVD-EL3MPIR) و 1500lb استفاده کنیم. سری DX با قفل ضربه ای ایمن نیست . (ACDS-DX1500SA-L). من همچنین رله تک کانال (ACA-Relay-1) را برای رله سیگنال بین دوربین و قفل و منبع تغذیه انتخاب کردم. برای منبع تغذیه، من از Power-12V3A خود برای تامین منبع تغذیه ی قفل استفاده کردم. برای کابل اضافی، SC500-22-6-SHST-G را توصیه می کنیم زیرا این کار بسیار بهتر از کابل Cat-6 است که برای کوتاه مدت استفاده می شود. لازم به ذکر است که انواع دوربین ها و قفل های کنترل دسترسی وجود دارد که می توانند با استفاده از این تنظیمات مورد استفاده قرار گیرند. من قطعا شما را تشویق می کنم که به بخش فروش ما تماس بگیرید و ما خوشحال خواهیم شد که لیست کامل گزینه های دوربین ها و قفل ها را ارائه دهیم که می توانند از این طریق استفاده شوند.

 

اول، ما قصد داریم فرایند سیم کشی و نحوه اتصال سیم این دستگاه ها را به رله متصل کنیم. منبع تغذیه باید به زمین متصل شود و به ترمینال های رله مشترک وصل شود. این برخورد نیز باید در مورد ما و قسمت اتصال به زمین و به ترمینال بسته در حالت معمول (NC) رله وصل باشد. خروجی زنگ شما باید به زنگ هشدار به ترمینال زمین و ترمینال 12V متصل شود. این باید اجازه بصدا در آمدن آلارم و یک مدار کامل را تا زمانی که در خروجی زنگ هشداردهنده است بدهد . این اجازه می دهد تا برای جریان فعلی تنها زمانی که خروجی زنگ اجازه دهد وصل باشد . هنگامی که حرکت از بین می رود، شما نیز باید متوجه یک نور قرمز روی رله شوید که جریان برق را از طریق قفل نشان می دهد.

هنگامی که سیم کشی را انجام می دهیم، زمان آن است که دوربین را پیکربندی کنیم. ساده ترین راه برای آزمایش سیم کشی این است که رله را وصل کنیم بوسیله دوربین با رله یا با دکمه ی رله یا زنگ هشدار در گوشه سمت راست بالای صفحه نمایش قرار دارد .. پس از وارد شدن به دوربین، آیکن آژیر مانند درست زیر برگه تنظیمات قرار خواهد گرفت. این یکی از ویژگی های جالبی است که به شما اجازه می دهد توانایی منحصر به فرد قفل کردن و باز کردن قفل در دستورالعمل دستی را داشته باشید، به این ترتیب شما اجازه ورود فرد در درب را می دهید یا طبق میل خود آن را لغو کنید .

هنگامی که رله را آزمایش کرده اید، گام بعدی این است که دوربین را در زیر برگه تنظیم شده در سمت راست بالای صفحه پیکربندی کنید. از اینجا به زبانه رویداد در سمت چپ بالای صفحه بروید و زیر منوی زنگ را کلیک کنید. اطمینان حاصل کنید که برگه رله خارج شده است و تاخیر برای زنگ را با تعداد ثانیه هایی که می خواهید تاخیر را تنظیم کنید.

درست بعد از زنگ هشدار در منوی زیر یک رویداد شناسایی ویدیو است. شما می خواهید اطمینان حاصل کنید که شما در داخل پانل شناسایی حرکت هستید و این ویژگی را فعال کرده اید، زیرا ما آن را به عنوان رویداد برای بازکردن ضربه استفاده خواهیم کرد. به دنبال این، ما باید بر روی تنظیم در زمان کار کلیک کنیم و برنامه ای را که می خواهیم این رویداد را قادر می سازیم، تنظیم کنیم. بگویید ، این یک ورودی برای مشتریان است و شما فقط می خواهید آن را از ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر از دوشنبه تا جمعه (ساعت کاری معمولی) فعال کنید. در اینجا شما می توانید این جزئیات را مشخص کنید. هنگامی که این تنظیمات را ذخیره کرده اید، باید روی دکمه تنظیم منطقه کلیک کنید و منطقه مورد نظر خود را انتخاب کنید که حرکت دوربین را در آن قرار دهید. بگویید که، یک درخت در پس زمینه وجود دارد که با باد حرکت میکند و شما نمیخواهید آن روی درب شما تاثیر بگذارد. شما می توانید اطمینان حاصل کنید چیز دیگری که آن را در منطقه انتخاب شده برای تشخیص حرکت گنجانده نشده است. دوباره مطمئن شوید که تنظیمات خود را ذخیره کنید!

پس از اتمام این، شما هم اکنون می توانید حرکت دوربین را تست کنید و در این زمان باید پس از حرکت تاخیر تعیین شده، قفل بازشده را مشاهده کنید. این تضمین می کند که عکس فوری روشن و واضح است و به شخص اجازه ورود به سادگی به اتاق را بدهد. این به شما اجازه کنترل جریان ترافیک نرمال بدون احساس از دست دادن امنیت همراه آرامش خیال را می دهد . شما همچنین می توانید در هر رویداد از طریق ایمیل به عقب برگردید اگر بر روی علامت اطلاع رسانی ایمیل در تنظیمات کلیک کرده باشید . با استفاده از این قابلیت اضافه شده شما می توانید دوربین خود را برای بسیاری از چیزها علاوه بر گزینه های نظارت معمول، به سادگی با استفاده از آن در مناطق کنترل شده یا محدود دسترسی پیدا کنید. این ویژگی تنظیم شده برای این قفل یا دوربین منحصر به فرد نیست و بسیار مورد تایید است که به تیم فروش ما تماس بگیرید تا ببینید که کدام دوربین و قفل به بهترین وجه مناسب شما است.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *