هک شدن دوربین مدار بسته و جلوگیری از آن

هک شدن دوربین مدار بسته و جلوگیری از آن

در چند سال گذشته، صنعت دوربین مدار بسته تغییرات بزرگی را از طریق آنالوگ به دیجیتال و از طریق اتصال به شبکه به تنهایی انجام داد. امروزه سیستم شما نیاز به دانش بیشتری در شبکه و سپس در سیستم های صوتی تصویری دارد. اکثر کاربران نهایی ترجیح به نصب دوربین مدار بسته خود و اتصال آن شبکه تجاری یا کامپیوتر خانگی را خود انجام دهند . مزیت اصلی این تصمیم این است که آنها می توانند از سیستم های چندرسانه ای یا چندین مکان به سیستم دوربین مدار بسته خود دسترسی داشته باشند. ضرر اصلی چنین توانایی امنیت است.

 

 

3-4 سال پیش، شکایت اصلی در مورد خرابی سیستم نظارت نسبتا عادی بود رنگ پراکنده، دوربین خراب ، دوربین ربوده شده، عدم ثبت و غیره. امروزه، هنگامی که سیستم دوربین مدار بسته شما در شبکه شرکت شما ادغام شده است و انتقال تصویر در سیستم یک هدف و همچنین نقطه ضعفی برای هکرهایی است که از مزیت استفاده می کنند و از سیستم دوربین مدار بسته شما برای انجام یکی از موارد زیر استفاده می کنند

 

 

  1. تماشا و گوش دادن به هر گونه محتوای ویدئو / صوتی که سیستم شما ضبط یا در حال مشاهده است
  2. حریم خصوصی خانه را با بقیه دنیا به اشتراک بگذارند
  3. دسترسی به شبکه کامپیوتری خود را از طریق ورودی سیستم CCTV
  4. به سادگی سیستم شما را خاموش کنند هنگامی که آنها نیاز به نفوذ غیر قانونی یه اموال شما را دارند .

آگاهی از هک شدن NVR و DVR

حتما با متخصصین نصب سیستم های نظارت تصویری مشورت کنید. آنها همیشه جدیدترین و همچنین آسیب پذیر ترین قسمت ها را بررسی می کنند. در هر مورد، حفاظت از امنیت نیاز به تخصص دارد و ممکن است در سطح بالا یا پایین محافظت از دستگاه های CCTV باشد. اما، در حال حاضر، من می خواهم در مورد پیکربندی اساسی تنظیم امنیتی برای یک سیستم دوربین مدار بسته صحبت کنم که 99 درصد از تلاش های هک در سیستم شما را از بین می برد. به عنوان مثال!

در چند هفته گذشته ما شروع به دریافت تماس تلفنی از مشتریان کردیم که در مورد وقایع عجیب و غریب با DVR / NVR شکایت کردند. هنگامی که به ضبط کننده امنیتی خود از طریق رابط وب دسترسی پیدا می کنند، نمی توانند دوربین های خود را تحت پیش نمایش زنده مشاهده کنند. یک پیام خطا بر روی صفحه نمایش خود می آید که می گوید، “عدم اجازه” یا “No Rights” برخی از کاربران میتوانند دوربینها را ببینند اما نمیتوانند در زبانه «تنظیمات» وارد شوند و همان پیام خطا را بر روی صفحه نمایششان مشاهده کنند. این مسائل تنها زمانی رخ داد که آنها از طریق رابط وب سعی در دسترسی به DVR / NVR داشتند. هنگامی که دسترسی محلی استفاده می شود، همچین موضوعی وجود ندارد. تیم پشتیبانی فنی پارس تکنیک این موضوع را برای چند هفته بررسی کرد و در نهایت این که ما متوجه شدیم و بررسی کردیم.

 

 

 

هر DVR / NVR که از پارس تکنیک خریداری شده است دارای تنظیمات پیش فرض 4 حساب کاربری است. 2 نفر از آنها حساب های مدیر و 2 نفر دیگر حساب مهمان هستند. حساب 2 مهمان، “Guest” برای دسترسی به رابط وب است و “666666” برای دسترسی محلی است . هر دوی آنها بسیار محدود هستند و برای محدود کردن دسترسی مهمان شما با آنچه که می توانند مشاهده یا استفاده کنند استفاده می شوند. 2 حساب دیگر مدیر و مهم هستند. حساب “888888” فقط برای استفاده محلی است و حساب کاربری “مدیریت” مهمترین حساب شماست زیرا می تواند برای دسترسی به DVR / NVR به هر نحوی که دوست دارید استفاده کنید و تغییراتی را که می خواهید انجام دهید. این قابلیت ها این حساب را بسیار مهم و همچنین برای محافظت با اهمیت می کند. وقتی حسابهای کاربری را چک کردیم، یک حساب پنجم، حساب “سیستم” یافتیم. این نام هیچ ارتباطی با سیستم شما ندارد و برای هدف واقعی این حساب کاربری مخفی شده است که برای به دست آوردن امتیازات مدیریتی برای سیستم شما است. ما شروع به تحقیق درباره اینکه چگونه این حساب میتواند در آن وجود داشته باشد، کشف کردیم که همه کاربران که با استفاده از این روش هک شده بودند، یک چیز مشترک داشتند. آنها از گذرواژه پیش فرض “admin” برای حساب کاربری استفاده می کردند که این کار نقض اساسی ترین پروتکل های امنیتی در هر سیستم کامپیوتری است. راه حل این نقض امنیتی ساده است! حساب پنجم را به نام “سیستم” حذف کنید و رمز ورود اداری خود را برای حساب “admin” از “admin” به گذرواژه انتخابی خود تغییر دهید. به یاد داشته باشید که رمز عبور شما نمی تواند بیش از 6 کاراکتر در سیستم های ما باشد. همچنین فراموش نکنید که رمز عبور را در تمام دستگاه هایی که برای دسترسی به این سیستم DVR / NVR استفاده می کنید تغییر دهید.

 

هنوز هم دشوار است که ما بدانیم که چرا 50 درصد از مشتریان ما از امنیت سیستم رایانه خود آگاهی دارند، سیستم CCTV خود را ایمن نگه می دارند و رمز عبور پیش فرض کارخانه را حفظ می کنند، که حتی بدتر از یک شبکه کامپیوتری نا امن است. آیا می توانید تصور کنید اگر کسی از سیستم شما برای تماشا و ضبط اقدامات شما در هنگامی که درحریم شخصی خود هستید استفاده کند، آنها همچنین می دانند چه زمانی شما در منزل نیستید، آنها می توانند به خانه شما بیایند یا سیستم زنگ خطر شما را خراب کنند بدون هیچ چیز مشکوکی ؟ این ها حوادثی هستند که می توان با تغییر رمز عبور پیش فرض از آنها اجتناب کرد .

 

 جلوگیری از هک دوربین مدار بسته و DVR , NVR

هنگام راه اندازی دسترسی از راه دور شما راهنمایی های اضافی زیادی در مورد امنیت سیستم دوربین مدار بسته شما وجود دارد. در اینجا چند قانون ساده است که باید دنبال کنید

  • هنگام ارسال پورت ها برای سیستم دوربین مدار بسته روی روتر، از ویژگی DMZ (demilitarized zone) برای سیستم نظارت بر روی روتر خود استفاده نکنید زیرا این ویژگی امکان دسترسی نامحدود به DVR / NVR را در شبکه فراهم می کند.
  • هنگامی که دوربین های متعددی را به NVR متصل کرده اید، پورت ها را برای تمام دوربین های شبکه منتقل نکنید. این غیر ضروری است، زیرا دوربین ها توسط یک NVR استفاده می شود که برای دسترسی از راه دور به آن منتقل شده است.
  • به جای دادن کاربر به گذرواژه خود، یک حساب کاربری ایجاد کنید و اجازه دسترسی به تنها ویژگی هایی را که او نیاز و استفاده می کند.
  • به یاد داشته باشید که رمز عبور را تا جایی که می توانید تغییر دهید، قطعا این دسترسی هر هکری را به سیستم شما سخت تر می کند .

هکرها امروز توانایی هک کردن هر سیستمی را دارند که ما را احاطه کرده است. هر روز بیشتر برنامه های مخرب جدید اختراع می شود و آنها را تهاجمی تر و ناامن تر می سازد. از آنجا که هر دستگاه یا ابزار نمی تواند بدون عامل انسانی کار کند، ساده ترین راه ایمن که ما می توانیم از خودمان محافظت کنیم، محدود کردن دسترسی به دستگاه های ما با پیروی از برخی قوانین ایمنی اولیه است.

 

برای اطلاعات بیشتر، لطفا با بخش پشتیبانی پارس تکنیک تماس بگیرید. شما همچنین می توانید سوالات خود را ارسال و با دیگر افراد ماهر و تکنیکی در انجمن آنلاین دوربین امنیتی CCTV خود بخوانید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *