اهمیت تعمیر و نگهداری دوربین مدار بسته و DVR

اهمیت تعمیر و نگهداری دوربین مدار بسته و DVR

تصور کنید که صبح در حال رفتن به محل کار خود در حالی که اتفاقی در شب رخ داده هستید ، و شما نیاز به یک ویدیو دارید که مظنون را با آن پیدا کنید. شما متوجه شدید که سیستم شما ضبط ، یا این دستگاه خود به خود خاموش شده است و رویداد ضبط نشده است . ناامیدی شما قابل درک است .وقتی که یک دستگاه خریداری کردین تا درست در لحظه خاصی از آن استفاده کنید  و اشتباه رخ می دهد،. معمولا نا کار آمدی سیستم به علت عدم نگهداری درست ضبط کننده های امنیتی ، DVR و یا دوربین مدار بسته شما است. خرابی های تجهیزات می تواند اتفاق بیفتد و اتفاق می افتد اگر توجه خاصی به دستگاه در طول زمان نباشد.

یک DVR / NVR یک دستگاه برای امنیت است و مهم است که آن را در شرایط مطلوب کاری نگهداری کنیم . نگهداری درست تجهیزات منجر به افزایش عمر آن خدمات دهی در آینده و کاهش بالقوه ناهنجاری شکست می شود .

هنگامی که سیستم در ابتدا نصب می شود، به طور کلی هیچ اسناد توصیه شده ای برای تعمیر و نگهداری تجهیزات وجود ندارد. این مقاله به شما یک بینش کلی و پیشنهادات درباره نحوه حفظ و نگهداری درست سیستم امنیتی شما و دوربین مدار بسته شما می دهد . البته، حتی “کارشناسان تعمیر و نگهداری ” نمیتوانند عوامل دیگری را که منجر  به خطا در سیستم میشند را کنترل کنند که همین امر باعث شکستهای مشابهی نیز می شود . به عنوان مثال، قطع برق، طوفان، رعد و برق، سوختگی ، اتصال های مدار، ورود جسم بیگانه و غیره .

ESD چیست

EOS چیست

در اینجا کمی در مورد EOS / ESD، گرد و غبار و رطوبت، به طور خاص بیان شده است .

EOS و ESD (، تخلیه استاتیک الکتریکی بیش از حد برق ) شایع ترین علل خرابی برای هر دستگاه الکتریکی است. احتمال بیشتر در این است که یک افزایش قدرت تصادفی، اتصال رعد و برق، خرابی منبع تغذیه، یا کاهش ولتاژ پایدار بیشتر از معمول و رطوبت ناشی دائمی آهسته و همیشگی و متراکم رخ می دهد. بنابراین، ما باید منبع برق دستگاه و ولتاژ ورودی به سیستم را درک کنیم. این دانش مشترک در دنیای تکنولوژی است که ESD آن قسمت شک یا جرقه کوچک بوجود آمده از طریق الکترواستاتیک است که زمانی که برخی از چیزها مانند یک بادکنک روی سر و یا پا بر روی فرش می مالیم بوجود می آید و ناگهان تخلیه می شود. بله، آنها می توانند به یک تخته مدار که به عنوان PCB (برد مدار چاپی) شناخته می شوند آسیب برسند، در صورتی که تماس مستقیم با برد اصلی وجود داشته باشد. مطمئنا احتمال اینکه مادربرد در خارج از شاسی قرار بگیرد، هیج جا وجود ندارد ، اما داستن و رعایت آن در مورد اثرات ESD در هنگام نگهداری سیستم های الکترونیکی خوب است.

EOS نوع دیگری از ولتاژ بیش از حد است. EOS می تواند یک رویداد لحظه ای باشد و یا می تواند موجب آسیب در طی دوره ای شود. بر خلاف ESD، جایی که برق بلافاصله در ولتاژ و آمپر بالاتر بسرعت پراکنده می شود، EOS به عنوان ولتاژی که فراتر از محدودیت های دستگاه در سراسر آن اعمال شده است . اگر ولتاژ ورودی فراتر از محدودیت های خاصی از دستگاه باشد، EOS منجر به افزایش حرارت در مواد سازنده ساختار دستگاه شده که کل دستگاه تاثیر می گذارد . شما می توانید برای جلوگیری از EOS دستگاه را با اتصال مناسب زمین کنید و محافظت از خطوط و مخازن، و تنها با استفاده از منبع برق صحیح امکان پذیر است .

 

نمونه هایی از آسیب ناشی از EOS

گرد و غبار در همه جا است و رطوبت نیز ممکن است وجود داشته باشد. هر دوی این عوامل محیطی می تواند مسائلی مربوط به هر دستگاه الکتریکی ایجاد کند. هنگامی که گرد و غبار بر روی اجزای الکترونیکی جمع می شود، در نهایت با جریان برق از طریق PCB مواجه می شود. با گذشت زمان، گرد و غبار انباشته می شود به عایق تبدیل میشود، و به طور بالقوه گرما بیش از حد و افزایش میابد که احتمال شکست در خازن ها و یا دیگر بخش های حیاتی PCB و یا ایجاد ناهنجاری هایی عملکرد دستگاه ، مانند خاموش شدن تصادفی و یا مسائل مربوط به عملیات متناقض می شود .

نمونه هایی از گرد و غبار

 

به اندازه کافی گفته شد .

رطوبت نیز در این قسمت نقش دارد. PCB ها از انواع مشکلات رنج می برند اگر سطح با مواد الکتریکی هدایت شده مانند گرد و غبار و همراه با رطوبت پوشش داده شود، این موجب کاهش مقاومت می شود و در نهایت می تواند منجر به خوردگی فلزات شود. با استفاده از یک عقل سلیم، تجهیزات را از رطوبت محافظت کنید. سیستم خود را در محیط بارانی نصب نکنید. بعضی از تاسیسات نیاز به نصب تجهیزات امنیتی در یک ساختمان جداگانه یا انبار ایمن بی نیاز به کنترل هوا دارند. در این شرایط منحصر به فرد، محصولاتی وجود دارند که دارای تهویه هوا هستند. خوشبختانه، پیشرفت هایی در زمینه تولید انجام شده است. سازندگان PCB معمولا یک پوشش conformal بر روی PCB برای کمک به کاهش تاثیر این مزاحمت طبیعی اعمال می کنند!

 

نمونه هایی از آسیب های ناشی از رطوبت (زنگ زدگی)

 

توجه داشته باشید هر گونه تغییر بیش از حد سیستم، ناشی از تهویه نا مناسب، گرد و غبار، رطوبت، ولتاژ بالا و غیره، پوشش مدار را کاهش می دهد و منجر به کاهش  عملکرد می شود ، و باعث بی ثباتی سیستم می شود.

اکنون که ما برخی از اصول اولیه را در “وسایل الکترونیکی پیشرفته ” پوشش داده ایم، در اینجا برخی از اقدامات عملی پیشنهاد شده برای مراقبت از سرمایه گذاری های امنیتی خود را دنبال می کنیم.

تعمیر دوربین مداربسته و DVR و تجهیزات امنیتی

ماهانه

– دمیدن و پاک کردن تمام پره ها مورد با هوا فشرده

– انجام یک جستجو از فیلم در تاریخ های مختلف با انجام این کار عملکرد ضبط HDD را بررسی می کنید.

بدون فیلم = مشکل در HDD امکان پذیر است

HDD : هارد دیسک درایو

سه ماه

– تکرار نگهداری ماهانه

– بدنبال هرگونه فیلم ضبط شده غیر معمول یا نا هنجار باشید که ممکن است یک دوربین خراب را نشان دهد . این شامل تصاویر دوربین که به نظر متمرکز و روشن نیستند، خطوط عمودی / افقی ، خطوط قطری، تصاویر لرزان، نوسان رنگ / نور، تصاویر واقعا روشن / تاریک (بدون تنظیمات دستی) و غیره

 

شش ماه یکبار

– تکرار تعمیر نگهداری سه ماهه DVR

– بدنه را باز کنید و سیستم را خاموش کنید (در حالی که دستگاه کاملا خاموش است) با هوای فشرده . اطمینان حاصل کنید که همه اجزاء، از جمله منبع تغذیه (اگر منبع تغذیه در داخل دستگاه نصب شده است) تمیز شوند.

– اجرای برنامه چک کردن هارد دیسک از منوی اصلی سیستم (در برخی از مدل ها در دسترس نیست)

– پشتیبان گیری از باتری UPS  با کشیدن برق از دیوار انجام دهید. یو پی اس یک لوازم جانبی بسیار توصیه شده برای تجهیزات نظارتی است .

سالانه

– تکرار تعمیر نگهداری شش ماهه DVR

– اندازه گیری ولتاژ یو پی اس و / یا خط تهویه مطبوع . همچنین ولتاژ ورودی پریز دیوار را اندازه گیری برای شرایط نارس خود اندازه گیری کنید.

البته شما می توانید برنامه تعمیر و نگهداری خود را اگر شما بخواهید انتخاب و ایجاد کنید. هیچ روش تنظیماتی وجود ندارد که باید دنبال شود. فقط به خاطر داشته باشید که هدف این است که تجهیزات را بازرسی و تمیز نگهدارید. از آن مراقبت کنید و آنها نیز از شما مراقبت خواهند کرد. یک ضبط کننده شاد ضبط کننده قابل اعتماد است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *