نرخ فریم در مقابل رزولوشن در دوربین مدار بسته – کدام مهمتر است؟

نرخ فریم در مقابل رزولوشن در دوربین مدار بسته – کدام مهمتر است؟

کدام مهم تر است ؟ وقتی که با بهترین دوربین های امنیتی ضبط می شود؟ این یکی از سوالاتی است که بیشتر از من در محصولات امنیتی خواسته شده است. این یک سوال مهم است که در زمان خرید پرسیده شده است، اما آن نیز مهم است. درک پاسخ زمانی که شما در حال راه اندازی DVR یا NVR برای ضبط در شیوه ای که شما می خواهید. این هم برای این دو دلیل است. تاثیر گزاشتن به کیفیت فیلم ضبط شده و چه مقدار فضای هارد دیسک شما نیاز به نصب در دستگاه ضبط دارید . در واقع دو عامل دیگر است که بر کیفیت فیلمی که وجود دارد تاثیر می گزارد و ما آن را در این مقاله نگاه می کنیم و آن دو : فشرده سازی و میزان نرخ بیت.

در دنیای دوربین مدار بسته ، کیفیت ویدئو تولید شده و ضبط شده توسط سیستم شما بسیار مهم است. این تفاوت می تواند در فیلم ضبط شده شما باشد که قادر به کمک به اجرای قانون برای گرفتن افرادی که مسئول فعالیت جنایی هستند یا نگرفتن . اگر ویدیوی نظارت شما جزئیات کافی برای تشخیص یک فرد یا وسیله نقلیه را فراهم نکند، در این صورت به تحقیقات مفید نزدیک نخواهد بود.

 

وضوح

 

رتبه بندی های رزولوشن برای دوربین یا دستگاه ضبط، اندازه گیری پیکسل های عمودی و افقی است که دستگاه قادر به پردازش است. پیکسل های بیشتر در یک تصویر، باعث افزایش میشود سطح جزئیات بیشتری نمایش داده / یا ضبط شود. اندازه بومی هر یک از فریم ها نیز به همان اندازه افزایش رزولوشن افزایش می یابد و امکان افزایش زوم در تصویر میزان بیشتری بدون پیکسلیاسیون یا از دست دادن جزئیات رخ می دهد. این بدان معنی است که دوربین نه تنها مگاپیکسل ها را ارائه می دهد که سطح بسیار بالایی از جزئیات را دارد ، همچنین قادر به بزرگنمایی بیشتری خواهید بود.

دوربین های امنیتی که امروزه ما انجام می شود، برای وضوح های بین 520 TVL (با سیستم دوربین آنالوگ) تا 2 مگاپیکسل (با سیستم HD-TVI) یا تا 8MP (با سیستم دوربین IP) رتبه بندی می شود. مهم نیست شما کدام نوع سیستم برای برنامه انتخاب می کنید، می توانید آنها را با وضوح پایین تر از طریق تنظیمات موجود در دستگاه ضبط یا دوربین خود به کار بگیرید . وضوحی که سیستم دوربین امنیتی شما قادر به پردازش است، پایه ای برای کیفیت تصویری است که شما دریافت می کنید، اما عناصر زیر به شدت بر کیفیت تصویر نهایی تاثیر می گذارد.

 

نرخ فریم 

تمام ویدیوها واقعا یک مجموعه از تصاویر یا فریم ها هستند، درست مانند کتاب های قدیمی . به عنوان یک قاعده کلی، انیمیشن ویدئویی هنگامی که شما در حال مشاهده فریم بیشتر در ثانیه است، نرمتر می شود. این مفهوم همانند آن است که اگر شما از طریق برگه های یک کتاب با سرعت بیشتری ورق بزنید . DVR های ما و NVR ها به شما توانایی سفارشی کردن تعداد فریم های هر ثانیه در هارد دیسک را با حداکثر رزولوشن های موجود در صنعت دوربین های امنیتی امروزه می دهد. حداکثر فریم در هر ثانیه با دوربین های با وضوح بالاتر (دوربین های 3 مگاپیکسلی و آنهایی که دارای رزولوشن بالاتر هستند) محدود می شود، اما کیفیت این نوع دوربین ها بیش از اندازه برای آن بالا است. این محدودیت به دلیل افزایش حجم اطلاعات مورد نیاز برای این دوربین های با وضوح بالا وجود دارد.

 

فشرده سازی

 انتقال داده دوربین های نظارت تصویری نیاز به مقدار قابل توجهی از داده ها دارند که باید مورد استفاده قرار گیرند. هرچه ویدیو با کیفیت انتقال یابد، بدین معنی است که داده های بسیار بیشتری باید پردازش شوند. بدون فشرده سازی این ویدیو، سیستم دوربین امنیتی قادر به ارائه ویدئو با کیفیت مگاپیکسل نیست. H.264 بهترین نوع فشرده سازی ویدئویی است که امروزه در دسترس است، هرچند انواع دیگری وجود دارد که در حال حاضر مورد تحقیق قرار گرفته و ممکن است در مسیر موجود باشد.

به طور کلی، این نوع فشرده سازی یک تصویر کامل را به عنوان یکی از فریم ها (به نام iframe) ارسال می کند، سپس در چند فریم بعدی، داده ها را فقط برای قسمتی از فریم تغییر می دهد. این اجازه می دهد که سیستم مجبور نباشد دوباره قسمت های زائد بیش از حد تصویر را دوباره ارسال کند. این به شدت میزان داده هایی را که باید توسط پردازنده سیستم مورد استفاده قرار گیرد کاهش می دهد.

مسئله این در رابطه با کیفیت فیلم تولید شده این است که اگر شما انواع مختلف فشرده سازی ویدئو را انتخاب کرده یا تنظیم کنید که چقدر فریم های متوالی رخ می دهد، می تواند به شدت بر کیفیت تصویر شما تاثیر بگذارد. DVR های ما و برخی از دوربین ها به شما این گزینه های پیکربندی را می دهد تا سطح بالایی از سفارشی سازی را فراهم کند که به شما امکان دهد سیستم دوربین امنیتی خود را به بهترین شکل ممکن با نیازهایتان منطبق کنید . قبل از اینکه هر گونه تغییری در این بخش از منوی تنظیمات ایجاد کنید ، با قسمت خدمات فنی ما تماس بگیرید، توصیه بسیار خوبی است.

 

نرخ بیت

این تنظیم به شما اجازه می دهد حد مجاز را برای میزان انتقال داده ها تعیین کنید که هر دوربین می تواند از هر ثانیه استفاده کند. داده های بیشتر که توسط هر دوربین استفاده می شود بدین معنی است که می تواند به شما کیفیت ویدیوی بالاتری را ارائه دهد، اما فضای بیشتری از هارد دیسک را به اشغال در می آورد. از آنجایی که تمام DVR ها و NVR هایی که محصولات پارس تکنیک شامل می شوند طراحی شده اند تا زمانی که فضای ذخیره سازی پر شده است، قدیمی ترین فیلم را جایگزین کنند، این مهم است. اگر نرخ بیت برای دوربین های خود را به اندازه کافی بالا تنظیم کرده اید، به طوری که آنها بهترین ویدیو را به شما ارائه می دهند، این امر باعث میشود سریعتر از فضای هارد دیسک خود استفاده کنید و باعث می شود زودتر از آن پر شود.

مطمئنا قابل درک است که بتوانید بهترین کیفیت تصویر را در اختیار داشته باشید، اما شما باید همه چیز را برای این کیفیت درک کنید و اطمینان حاصل کنید که سیستم شما برای پاسخگویی به نیازهای دیگر شما طراحی شده است. به عنوان مثال، این ممکن است با نصب فضای اضافی دیسک سخت به منظور افزایش دستیابی سیستم نظارت خود را برای نگه داشتن تعداد روز فیلم ضبط شده که شما می خواهید انجام شود . تیم فروش ما می تواند اطمینان حاصل کند که سیستمی طراحی کرده است تا با درخواست و نیازهای شما منطبق باشد. تیم پشتیبانی فنی ما همچنین می تواند به شما کمک کند تا مطمئن شوید که همه چیز به درستی در محل پیکربندی شده است، که بخشی از سرویس رایگان پارس تکنیک می باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *