مزایا دوربین های اسپید دام یا PTZ

مزایا دوربین های اسپید دام یا PTZ

دوربین امنیتی مناسب برای همه نیازهای شما دشوار است. انواع مختلف و اندازه های مختلفی برای انتخاب وجود دارد. بیشتر دوربین های امنیتی ارزان محدود تر شده اند. تنها زاویه دیدی که دریافت می کنید آن جا است که در آن قرار گرفته است. اگر تا به حال سعی کرده اید یک موضوع متحرک مانند یک کودک، یک حیوان یا یک بزرگسال را تصویر برداری کنید، می دانید که آنها فقط در زمینه دید شما باقی نخواهند ماند . هدف از نصب دوربین مدار بسته توجه و نظارت بیشتر به محصولات، ملک، خانواده و یا پرسنل شما است. هر جنایتکار سخت ترین سعی و تلاش خود را می کند تا در زمینه دید دوربین مدار بسته نباشد. با یک دوربین زوم دار و چرخشی ، تلاش آنها را برای پنهان ماندن از دوربین را تقریبا غیرممکن می کند. اگر یک دوربین امنیتی دارای زاویه دید 60 درجه باشد، برخی از اجسام را ضبط می کند اما جزئیات بیشتری نسبت به یک دوربین امنیتی با زاویه دید 90 درجه ای که اشیاء بیشتری را جذب می کند را دارد .

 

اندازه لنز دوربین مدار بسته و یا “فاصله کانونی” عامل اصلی در تعیین میدان دید و انتخاب لنز دوربین مدار بسته است. یک دوربین با فاصله کانونی 3.6mm دارای یک میدان دید 78 درجه است. یک دوربین با فاصله کانونی 5.1mm دارای میدان دید 58 درجه است. یک دوربین با فاصله کانونی 6mm دارای میدان دید 51 درجه است. یک دوربین با فاصله کانونی 9 میلیمتر، میدان دید 39 درجه را نشان می دهد. لنزهای کوچکتر نیز به عنوان لنزهای عریض شناخته می شوند، که می تواند زمینه دید وسیعتری از دوربین های با لنز بزرگتر به شما بدهد. هنگامی که در مورد لنزها در دوربین های امنیتی صحبت به میان می آید، بزرگتر همیشه به معنی بهتر نیست. با لنزهای زاویه دید عریض، اشیاء در تصویر دوربین کوچکتر ظاهر می شوند، اما یک منطقه بزرگتر را پوشش می دهد. لنزهای با زاویه عریض برای نظارت بر مناطق بزرگتر مانند فضای خانه، انبارها، خانه های عقب و جلو و پارکینگ ها استفاده می شود. گزینه های دیگر درانتخاب لنز ، لنزهای بزرگتر نیز هستند که به عنوان لنزهای باریک شناخته می شوند و دارای میدان دید کمتری هستند. این لنزها یک منطقه کوچکتر و محدودتر را جذب می کنند، اما اشیاء در آن بزرگتر و دقیق تر ظاهر می شوند. هدف از این نوع دوربین ها برای محدود کردن یک هدف خاص از قبیل درب های ورودی ، راهروها، ثبت پول نقد ، صندوق و سایر مقاصد با ارزش است.

میدان دید و لنز در دوربین مدار بسته پی تی زد

 

یک گزینه لنز به نام “لنز ثابت” وجود دارد که به این معنی است که فاصله کانونی بصورت ثابت و دائمی تنظیم شده است و توسط کاربر دوربین قابل تنظیم نیست. هنگام انتخاب یکی از این لنزها بسیار مهم است که میدان دید درست را انتخاب کنید زیرا شما بعدا نمی توانید آن را تنظیم کنید. “لنزهای وریفوکال” به کاربر اجازه می دهد که لنز دوربین را با استفاده از دکمه های تنظیم و حالت های خاص راه اندازی کنید . البته یک دوربین با این قابلیت، دوربین را گران تر خواهد کرد. اگر چه آنها گران تر هستند، اما شما می توانید تنظیماتی را که ممکن است بعدا نیاز داشته باشید انجام دهید. تنظیمات فوکوس روی این نوع دوربین ها ممکن است لحظه به لحظه تنظیم شود. به منظور اطمینان از اینکه شما می توانید به سرعت بین میدان دید باریک و گسترده ای سوئیچ کنید، بهترین گزینه شما یک دوربین Pan Tilt Zoom خواهد بود که دوربین مدار بسته PTZ نیز شناخته می شود . دوربین PTZ داراي یک لنز الکتروموتوری برای تغییر فاصله کانونی است که می تواند برای تغییر میدان دید دوربین از دستگاه ضبط کننده تحت شبکه NVR ضبط کننده دیجیتال DVR ، تبلت، کامپیوتر یا تلفن هوشمند مورد استفاده قرار گیرد. به منظور تغییر دادن نمای دید ، شما نیاز به کنترل پنل که به طور معمول به طور جداگانه فروخته می شود دارید. دوربین های PTZ به خاطر قابلیت های آنها نامگذاری شده است، شما می توانید با قرار دادن، چرخش و زوم روی چیزی که می خواهید تمرکز کنید. بر خلاف دوربین های دیگر، دوربین PTZ دارای یک میدان دید کامل است .

 

 

یک نوآوری مفید که در دوربین PTZ در دسترس است قابلیت “ردیابی خودکار” است. ردیابی خودکار نرم افزار داخلی است که هر گونه تغییر در پیکسل هایی که توسط ویدیو ایجاد شده است را کنترل می کند. هنگامی که حرکت وجود دارد و پیکسل ها تغییر می کنند به عنوان یک نتیجه و سپس دوربین حرکت و فوکوس می کند و دوربین در تلاش برای در مرکز نگاه داشتن پیکسل ها در مرکز ویدئو می باشد . به عنوان یک نتیجه، دوربین روی تغییر پیکسل حرکت یا فوکوس می کند. این برنامه همچنین به دوربین اجازه می دهد تا اندازه حرکت جسم و فاصله حرکت از دوربین را برآورد کند. این برآوردها دوربین را برای تنظیم لنزهای اپتیکال دوربین در داخل و خارج به منظور تثبیت و تمرکز روی حرکت می دهد. هنگامی که حرکت از میدان دید دوربین خارج می شود، دوربین به طور خودکار به موقعیت پیش برنامه ریزی خود باز می گردد تا دوباره حرکت کند. به منظور خروج از یک دوربین PTZ که 360 درجه است، شما باید از اتاق خارج شوید و اگر در خارج از منزل هستید، از اطراف ساختمان خارج شوید .

 

دوربین های PTZ به طور معمول برای نظارت بر یک منطقه بزرگ با یک دوربین واحد استفاده می شود و یک دوربین معمولی PTZ به طور معمول برای نظارت و نمایش یک منطقه خاص استفاده می شود . این فیلم های ضبط شده را محدود می کند مگر اینکه توسط شخصی یا نرم افزار ردیاب حرکت خودکار منطقه تحت نظارت و کنترل قرار گیرد.

 

نکات برجسته ای که باید درباره دوربین های IP / PTZ بدانید

  • دوربین های PTZ می توانند یک تعداد ثابت از موقعیت های از پیش تعیین شده را ذخیره کنند. برای انتخاب نمایش مورد نظر، شما می توانید هر نمایه را به یک دکمه یا عدد اختصاص دهید. همچنین می تواند بطور برنامه ریزی شده برای تغییر خودکار بین این موقعیت ها به مدت معینی از زمان قرار گیرد .
  • بسیاری از دوربین های PTZ اجازه می دهد تا کاربران یک جعبه کوچک با موس خود در تصویر رسم کنند  آن منطقه انتخاب شده را زوم کنند  .
  • با برخی از دوربین های PTZ مدیر توانایی تعیین کاربران برای تغییر موقعیت دوربین را دارند ، اما تنها یک کاربر می تواند موقعیت / میدان و زاویه دید را در یک زمان تغییر دهد .
  • برخی از دوربین های PTZ IP می توانند تصویر را متوقف کنند، به موقعیت دیگری حرکت کنند و سپس فریز را آزاد کنند تا کاربر فقط بتواند مناطق مورد نظر را ببیند.

 

  • سرعت حرکت دوربین PTZ را می توان تنظیم کرد.
  • امکان تعیین حداکثر میزان چرخش و زاویه شیب را محدود کنید.
  • کیفیت زوم در نظر گرفته شده برای رزولوشن دوربین انتخاب شده است .

در کل دوربین های PTZ یکی از پیشرفته ترین دوربین های پیشرفته امروز هستند .

 

1 دیدگاه دربارهٔ «مزایا دوربین های اسپید دام یا PTZ»

  1. بازتاب: PTZ OIS تکنولوژی تثبیت کننده لیزری داهوا - دوربین مدار بسته

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *