دوربین IP شبکه چیست؟

دوربین IP شبکه چیست؟

یک دوربین شبکه IP را می توان با نام های بسیاری از جمله دوربین های شبکه، دوربین های وب و دوربین های پروتکل اینترنت معرفی کرد. دوربین های IP شبکه برای جوامع و املاک تجاری پیشنهاد می شوند ،که دارای مزایایی برخلاف دوربین مدار بسته های قدیمی گذشته هستند . در ادامه مطلب برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوربین های شبکه IP، نحوه کار آنها و پاسخ به سوالات رایج مصرف کنندگان در مورد این دوربین ها ممکن است باشد .

 

چگونه دوربین های شبکه IP کار می کنند؟

دوربین های شبکه IP با دوربین مدار بسته آنالوگ بسیار متفاوت هستند. یک دوربین آنالوگ یک سیگنال ویدئویی را به واحد DVR از طریق کابل کواکسیال ارسال می کند. در سیستم دوربین امنیتی آنالوگ DVR مسئول رمزگذاری و ضبط سیگنال ویدئویی گرفته شده توسط دوربین امنیتی است. DVR همچنین با نرم افزار مدیریت تنظیمات دوربین و گزینه هایی طراحی شده است. در یک سیستم دوربین مدار بسته سنتی ، DVR آنالوگ برای ضبط تصاویر گرفته شده و مشاهده آنها لازم است.

این به این معنی است که DVR مرکز یک سیستم امنیتی نظارتی آنالوگ است و این دوربین ها معمولا با استفاده از یک منبع برق 12 ولت یا 24 ولت کار می کنند. در مقابل، یک دوربین شبکه IP یک واحد مستقل است که می تواند با دسترسی به آدرس IP خود دوربین مدیریت شود. این امر دوربین های امنیتی شبکه IP مشابه دستگاه های دیگری است که نیاز به دسترسی به شبکه دارند، که معمولا از طریق یک رایانه یا سایر دستگاه های دارای شبکه می باشد .

برخی از دوربین های IP شبکه برای استفاده از یک کارت SD برای ذخیره فید های ضبط شده ویدیو طراحی شده اند که می تواند ذخیره سازی داده ها را ساده تر کند. برخی دوربین ها با استفاده از همان کابل CAT5 ، در کنار یک سوئیچ POE یا Power Over Ethernet کار می کند. همانطور که قبلا ذکر شد، یک دوربین شبکه IP دارای یک رابط کاربری شخصی است و می تواند به صورت جداگانه مدیریت و مشاهده شود. دوربین های IP شبکه قابلیت انتقال پیام های ویدئویی از طریق CAT5 یا CAT6 هستند . یکی از مزیت های این دوربین های امنیتی این است که محیط می تواند به همان اندازه دوربین ها ضروری باشد.

در صورتی که بیش از یک دوربین دوربین IP مورد نیاز باشد ، NVR می تواند به راحتی برای مشاهده و ذخیره چندین خوراک ویدیو مورد استفاده قرار گیرد . NVR تا حدودی مشابه DVR است. با این حال، در دوربین های امنیتی IP شبکه، دوربین ها خود مسئول رمزگذاری خوراک ویدیو هستند. NVR سپس فید های ویدئویی را ذخیره می کند و به آنها اجازه می دهد تا از یک نقطه متمرکز به راحتی دسترسی پیدا کنند. رایانه ها و دستگاه های دیگر می توانند نرم افزار NVR را نصب کنند که به کاربران امکان دسترسی از این دستگاه ها را می دهد.

 

سه شبکه به طور معمول در استفاده

سیستم های امنیتی معمولا از یکی از سه نوع شبکه استفاده می کنند که عبارتند از شبکه های سیمی، شبکه های بی سیم و شبکه های تلفن همراه. یک شبکه سیمی از یک مودم پهنای باند یا روتر با استفاده از کابلهای اترنت (CAT5، CAT6، RJ45) وصل شده است. به طور کلی، یک شبکه سیمی سریعترین و امن ترین روش اتصال دوربین دوربین IP است زیرا احتمال وقوع تداخل با سیگنال را ندارد. یک شبکه بی سیم با استفاده از روتر وای فای برای انتقال داده ها به مودم سیمی میباشد .

این شبکه ها معمولا تنظیم شده و سفارشی هستند، با این حال، آن ها همچنین کندتر هستند و می توانند از طریق دسترسی غیرمجاز دستکاری شوند. این نگرانی ها می تواند با استفاده از رمزنگاری کاهش یابد. در نهایت، یک شبکه تلفن همراه از یک دوربین امنیتی به طور مشابه به یک تلفن همراه انتقال داده  شباهت دارد . این شبکه ها به عنوان ارزان ترین راه در نظر گرفته می شوند، با این وجود، آنها نیازی به استفاده از LAN برای کارکردن ندارند.

 

نیازمندی های ضروری با دوربین IP شبکه

دوربین IP شبکه نیاز به یک روتر سیمی یا بی سیم بسته به مدل، سرویس اینترنت و یک آدرس آی پی استاتیک یا یک سرور دامنه پویا (DDNS) دارد. کاربران همچنین نیاز به یک رایانه شخصی مانند لپ تاپ یا دسکتاپ برای مدیریت و پیکربندی دوربین امنیتی و یک دستگاه ویدئویی دارای اینترنت به عنوان ایستگاه دیداری از راه دور نیاز دارند . برای ضبط و ذخیره فید های ویدئویی، یک NVR یا یک رایانه شخصی که نرم افزار NVR نصب شده است مورد نیاز است.

 

NVR و استفاده از دوربین های امنیتی شبکه سازگار IP

به شدت توصیه می شود که اگر مشتریان دوربین های امنیتی IP شبکه را برای مالکیت تجاری یا مسکونی خود خریداری کنند، یک NVR سازگار با دوربین نیز تهیه کنند . برای اینکه NVR با دوربین امنیتی IP شبکه سازگار باشد، سازنده باید به طور خاص NVR را طراحی کند تا با نرم افزار، گزینه ها و رابط کاربری سازگار باشد که در طراحی دوربین امنیتی امنیتی IP تعبیه شده است.

در نظر گرفتن این امر در هنگام جستجوی دوربین مناسب IP شبکه برای یک ملک تجاری یا عمومی مورد توجه مهم است. یک نمونه از سازگاری NVR، سری محصولات Elite Series و سری محصولات Sibell Series از Security Camera King است. اگر یک کاربر یک دوربین امنیتی امنیتی Elite IP خریداری کند، بسیار توصیه می شود که آنها Elite IP NVR را نیز خریداری کنند. این امر برای یک اتصال بدون درز بین دوربین امنیت شبکه IP و NVR امکان پذیر خواهد بود و به کاربران اجازه می دهد که قابلیت ها و آپشن های کامل  دوربین را داشته باشند که از طریق NVR قابل دسترسی هستند.

این اتصال به این معنی است که کاربران برای دسترسی به هر یک از دوربین های شبکه IP به هیچ وجه نیازی به دسترسی به قابلیت ها و یا در طول تنظیم اولیه ندارند، که باعث می شود سیستم به راحتی استفاده شود. مثال دیگری شامل خط تولید سری Sibell است. به طور مشابه با مثال فوق، یک دوربین امنیتی Sibell IP طراحی شده برای کار با Sibell NVR یکپارچه شده است. علاوه بر راحتی و سهولت استفاده، تعمیر و نگهداری و کارکرد سیستم دوربین ساده تر می شود.

 

پروتکل ONVIF

در صورتی که یک کاربر نیاز به جایگزینی NVR یا اضافه کردن یک دوربین IP جدید داشته باشد، می توانند از ONVIF برای دستیابی به سازگاری استفاده کنند. ONVIF رایج ترین پروتکل است که برای دوربین های امنیتی IP برای برقراری ارتباط با NVR استفاده می شود. این به این معنی است که یک NVR یا دوربین IP سازگاری با ONVIF داشته باشد، آنها قادر به برقراری ارتباط با یکدیگر خواهند بود که اجازه خروجی ویدئو را از هر دوربین شبکه IP به NVR می دهد.

 

الزامات نرم افزار یک دوربین IP شبکه

بسته به مدل و نام تجاری دوربین امنیتی IP شبکه ممکن است  برای خرید نرم افزار اضافی لازم باشد یا نباشد. به طور معمول، دوربین امنیتی IP شبکه با نرم افزار لازم برای پیکربندی و استفاده از دوربین آمده است. مهم است که توجه داشته باشید که این شامل نرم افزار ضبط است. برخی از مدل ها و برندها وجود دارند که شامل نرم افزارهایی هستند که قادر به ارائه ویژگی های پیشرفته مانند هشدار حرکت نوشتاری / ایمیل و قابلیت های چندگانه دوربین می باشند.

در صورتی که یک کاربر نیاز به ویژگی خاصی از دوربین IP شبکه خود داشته باشد، برنامه های NVR وجود دارد که می تواند خریداری شود که قابلیت های جدیدی را فعال می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوربین های شبکه های مختلف شبکه IP خودتان و یا نحوه انتخاب سیستم دوربین های امنیتی، با تیم فروش یا پشتیبانی ما تماس بگیرید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *