آشنایی با قسمت های مختلف DVR

 

آشنایی با قسمت های مختلف DVR

هنگامی که سیستم دوربین مدار بسته و DVR خود را دریافت می کنید، ممکن است بخواهید بدانید که برخی از پورت ها چه هستند. این مقاله بعضی از آنها را توضیح می دهد، و همچنین دلیل وجود آنها را .

USB = گذزگاه سریال عمومی

Universal Serial Bus یک استاندارد صنعتی است که در اواسط دهه 1990 برای جایگزینی پورت های ارتباطی سریال و PS2 با سرعت پایین در رایانه به کار گرفته شد. هدف این بود که می توانست دستگاه هایی مانند موس، صفحه کلید، درایو دیسک، آداپتورهای شبکه، دستگاه های پخش رسانه ای قابل حمل و دیگر دستگاه هایی که به نام درگاه جهانی واجد شرایط هستند، وصل شوند. این استاندارد شده است که در طول سال ها به عنوان USB 1.x، USB 2.0، USB 3.0، USB 3.1 و USB Type-C توسعه یافته است. DVR ها و NVR ها با ارائه پورت های USB برای اتصال ماوس و درایو های فلش یا هارد دیسک به دستگاه با استفاده از یکی از پورت های موجود ارائه می دهند. متاسفانه، صفحه کلید USB توسط سیستم عامل پشتیبانی نمی شود و فقط صفحه کلید آنلاین برای ورود داده ها در دسترس است. DVR ها و NVR ها بسیار شبیه به کامپیوتر هستند، بنابراین دستگاه باید در سیستم عامل پشتیبانی شود. این به ویژه در هنگام اتصال درایو ها به این معنی است که شما می توانید سعی کنید از یک درایو USB استفاده کنید که برای دستگاه بسیار جدید است. یک DVR یا NVR که در طول دوران خاص تولید می شود تنها از درایوهای فلش و هارد دیسک ها با اندازه های مناسب آن دوران را پشتیبانی می کند. به عنوان مثال، در سال 2007 یک درایو فلش 64 گیگابایت یا هارد دیسک 6 ترابایت پیدا نخواهید کرد. که با دیدن و اتصال آسیب برساند  تا زمانی که به پورت وصل و پخش شروع بکار کند ، هیچ آسیبی در درایو USB وجود ندارد.

درگاه اترنت

اتصال مدولار 8P8C (8 موقعیت 8 ارتباط)، اغلب به نام RJ45 (Registered Jack 45)، تبدیل شده است پلاگین بسیار مهم است که از سراسر وب جهان با این پورت اترنت استاندارد در انواع دستگاه ها متصل است. DVR های ما دارای یک پورت اترنت هستند تا بتوانند به یک روتر برای دسترسی به این واحد از وب سایت جهانی متصل شوند. NVR ما دارای یک پورت مشابه هستند و همچنین می توانند از طریق پورت اترنت (POE) برای دوربین ها برای اتصال به آن برای انتقال داده های قدرت و ویدئو استفاده کنند. به عنوان مثال، شما می توانید NVR 8 کانال خریداری کنید، که دارای سوئیچ POE 8 پورت داخلی است که به شما اجازه می دهد تا 8 دوربین IP شبکه را به پشت دستگاه وصل کنید. شما همچنین می توانید NVR 8 کاناله را خریداری کنید که هیچ پورت POE ساخته نشده است، بنابراین داده های ویدئویی باید به شبکه NVR بازگردند. این می تواند یک شبکه را در صورتی که رایانه ها و دستگاه های دیگر با استفاده از روتر ها و سوئیچ های مشابه داشته باشد، ایجاد کند، اما راه هایی برای طراحی توپولوژی شبکه شما برای کاهش یا جدا شدن ترافیک وجود دارد.

اتصال BNC

اتصال BNC نام خود را از Bayonet Neill-Concelman مشتق شده است، که ترکیبی از مکانیزم قفل اتصالی پیوندی و مخترعان آن، پل نیل و کارل کانسلمن است. اتصال BNC یک اتصال دهنده سریع فرکانس رادیویی است که معمولا در نسخه های 50 و 75 اهم برای کابل کواکسیال استفاده می شود. این اتصال به دل و روح آنالوگ و HD-CVI DVR تبدیل شده است زیرا دارای گزینه اتصال نصب و پخش سریع است . بسیاری از مردم مایل به استفاده از کابل کواکسیال موجود هستند و همچنان به استفاده از آن با تکنولوژی های جدید مانند HD-CVI بپردازند تا با یک تعمیرات کامل به یک IP آشنا شوید . در حالی که IP ممکن است آینده این فناوری باشد، این کانکتور پاهای جدیدی با فن آوری های جدید پیدا کرده و در سال های آینده نیز باید مورد قابل قبول باشد. تا زمانی که کابل کواکسی هنوز هم وجود داشته باشد، اتصال BNC گزینه پیش فرض باقی خواهد ماند.

اتصال RCA

یک کانکتور RCA برای انتقال سیگنال های صوتی و تصویری طراحی شده است و نام آن را از شرکت رادیو آمریکا در اوایل دهه 40 هنگامی که آن را به عنوان یک کانکتور داخلی در کنسول رادیو فونوگرافی خانگی طراحی شده بود دریافت کرد. این پورت در طول سال ها پیشرفت کرده است تا ویدئو را در ویدئو کامپوزیت قرمز، سفید و زرد معروف قرار دهد. DVR ها و NVR های ما با استفاده از این اتصال برای ورودی و خروجی صوتی اصلی در ویدئو در DVR های ما توسط پورت BNC تحت پوشش هستند و NVR ها در شبکه برای انتقال ویدئو استفاده می کنیم .

درگاه HDMI

HDMI مخفف Interface Multimedia Interface High Definition است و یک رابط اختصاصی برای ارسال ویدئو و صوت به دستگاه های سازگار با HDMI و از آن است. این ویدئو غیر فشرده شده است و صدا می تواند فشرده شود. DVR ها و NVR های ما این پورت را به عنوان یک گزینه اتصال به یک تلویزیون یا مانیتور برای مشاهده ویدئو و پخش زنده و همچنین سازگار کردن تنظیمات دستگاه از طریق گزینه های منو می کنند. به عنوان مثال، بهبود اصلی این پورت از طریق VGA، توانایی انجام تعریف بالا بدون از دست دادن کیفیت ویدیو است، که به ما امکان می دهد ویدیو با کیفیت بالاتری را ببینیم. این به این معنی است که ما می توانیم یک بار به طور واضح دوربین ها و جزئیات بیشتری را روی صفحه نمایش ببینیم .

در خلاصه

بسیاری از پورت های مورد استفاده در گذشته وجود داشت که در حال حاضر احتمال دارد کنار گذاشته شود . مهمتر از همه، اتصال RS485 است که برای کنترل دوربین های PTZ مورد استفاده قرار می گیرد. با استفاده از فن آوری دوربین اترنت IP و HD-CVI، اتصال PTZ در حال حاضر بیش از یک کابل بدون هیچ کابل اضافی مورد نیاز برای کنترل PTZ انجام می شود. آنها هنوز باید در هیبریدی ها و  تریبرید ها حاضر باشند، اما هر کسی که یک سیستم جدید را خریداری می کند، بهتر است یکی از فن آوری های جدید را انتخاب کند، زیرا نظارت تصویری در مورد حفاظت از دارایی ها است. VGA باید کمی بیشتر دست و پا گیر باشد، اما توانایی HDMI برای پردازش ویدیو با کیفیت بالا بدون از دست دادن فیلم و صوتی در همان کابل، بسیار راحت است. RS232 / سریال، PS2، LPT همه در گورستان پورت ها هستند، اما احتمالا هنوز دستگاه هایی وجود دارند که دارای آنها هستند.

بدون تردید پورت های استاندارد جدید خواهند آمد ، همانطور که همیشه اختراع شده یا بهبود یافته است. تیم تحقیقاتی و توسعه در تمام شرکت های فن آوری به سمت پروژه بزرگ بعدی کار می کنند تا بتوانند سال های آینده یک پورت استاندارد جدید ایجاد کنند. شرکت های DVR و NVR هر پورت جدیدی را به سیستم خود اضافه خواهند کرد که مفید است زیرا محبوبیت آن افزایش می یابد. به عنوان مثال، اگر پورت جایگزین USB 3.0 برای اتصال درایوهای سخت خارجی شود، این استاندارد بسیار سریع می شود. هارد دیسک های امنیتی به عنوان مهمترین قسمت NVR اتفاق می افتد زیرا از آنها برای ضبط فیلم استفاده می شود. این محدوده ای است که تکنولوژی نیاز به بهبود دارد.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *