راهنمایی برای دوربین پلاک خوان

راهنمایی برای دوربین پلاک خوان

دوربین مداربسته، چرا ما به آنها نیاز داریم !؟ خوب … .. خود توضیحی، برای ضبط شماره های پلاک. از آنجایی که تگ خودرو یک قطعه اطلاعات بسیار ارزشمند در هر تحقیقات جنایی است، قابل درک است که چرا مشتریان خصوصی و تجاری می خواهند دستگاهی را که بخشی از سیستم امنیتی آن را ثبت می کند، اجرا کند. اکنون برخی از شما می گویند “چرا من نمی توانم از دوربین با وضوح معمولی استفاده کنم؟ بدیهی است که یک برچسب میتواند پلاک خودرو را از راه دور ضبط می کند؟ خوب … به آن سادگی نیست! دوربین های عکاسی دارای ویژگی های منحصر به فرد خاصی هستند که آنها را به عنوان دوربین های پلاک خوان طبقه بندی می کند.

 

 

 

قبل از رفتن به سراغ ویژگی های منحصر به فرد، یک نوع سریع در فیلمبرداری پایه مورد نیاز است.

کلید هر صحنه ویدیویی نور است که بر روی فیلم های ضبط شده تاثیر می گذارد. قبل از اینکه دوربین صحنه خاصی را ثبت کند، یک فرآیند اتوماتیک انجام می شود که توسط مکانیزم داخلی دوربین ها انجام می شود. سنسور شرایط موجود مانند رنگ، میزان نور، تفاوت بین نور زیاد و سایه در منظره را محاسبه می کند و شاتر و عینبیه دوربین را به یک پیکره بندی متوسط ​​که توسط سازنده برنامه ریزی شده تنظیم می کند. شاتر و عنبیه هر دو مسئول مقدار نور است که وارد دوربین می شود با کنترل سرعت و باز شدن آن. سریعتر شاتر کار می کند، نور کم توسط سنسور جذب می شود. باز شدن بزرگتر عنبیه نور بیشتری را در اختیار شما قرار می دهد. به طور پیش فرض این فرایند توسط یک پردازنده دوربین به صورت خودکار انجام می شود.

 

بازگشت به پرونده ما …… شاید این تنظیم به طور متوسط ​​برای ضبط ویدئو کلی خوب باشد اما اگر به چیزی که بسیار خاص مانند یک پلاک خودرو نیاز دارید، آن را ضبط نکنید، به اندازه کافی خوب نیست. علاوه بر این، مشکل دیگری نیز وجود دارد. ما می دانیم که یک دوربین متوسط ​​دوربین مدار بسته دارای چراغ های روشن کننده ای است که به محض آن در صحنه تاریک می شود و دوربین به حالت مادون قرمز تغییر می کند تا IR ها بتوانند صحنه تاریک را روشن کنند. این به ما کمک نمی کند از آنجا که صفحه ی پلاک که ما می خواهیم آن را بگیریم، به عنوان قانون مورد نیاز بازتابنده است و نور به دوربین باز می گردد و ویدئو / تصویر را تحریف می کند.

 

 

بنابراین ما نیاز به توانایی ضبط پلاک در هر شرایط نور، روز یا شب داریم . این جایی است که دوربین های عکاسی دیجیتال وارد می شوند . این دوربین ها دارای گزینه هایی هستند که برای کمک به حل مسائلی که قبلا ذکر شد طراحی شده اند. کنترل می تواند توسط کاربر دستی و به نقطه ای که توسط کاربر و شخص نظر نیاز است دستکاری شود. یک دوربین دیجیتال خوب، تمام یا برخی از این گزینه ها را دارد :

 

  1. شاتر دستی
  2. عنبیه دستی
  3. گزینه ای برای خاموش کردن دوربین حالت IR
  4. لنز Varifocal
  5. تمرکز دستی

شما تعجب می کنید که چرا ما به تنظیمات دستی نیاز داریم و چگونه می توانیم از آنها استفاده کنیم ؟ ما قصد داریم از تنظیمات دستی استفاده کنیم تا اطلاعاتی را که برای ما مهم است، ضبط کنیم. در ابتدا بخش بسیار مهمی از نصب وجود دارد و این موقعیت دوربین است. واضح است که نصب کننده باید دوربین را به گونه ای تنظیم کند که پلاک خودرو در یک نقطه مشخص از طریق آن دوربین قابل مشاهده باشد یا از صحنه ای که دوربین مشاهده می کند عبور کند. این کار با استفاده از فوکوس مناسب، لنز وای فوکال و حرکت محوری دوربین انجام می شود. در مرحله دوم نصب ، ما باید مطمئن شویم که دوربین را به گونه ای تنظیم می کنیم که با استفاده از تنظیمات دستی مانند شاتر، عنبیه یا هر دو، پلاک را ضبط کند.

 

پارس تکنیک در حال حاضر 2 مدل مختلف از دوربین های پلاک خوان می فروشد. این دوربین دارای توانایی هایی است که در این مقاله پیش از این توصیف شده است میباشد و می تواند با موفقیت برای ثبت تگ های خودرو مورد استفاده قرار گیرد. بخش دوم این مقاله شما را از طریق چگونگی راه اندازی این دوربین ها به عنوان دوربین های پلاک خوان هدایت می کند.

 

CVIOB-TP2IR550B

این دوربین از سری دوربین های TP ما است و دوربین CVI است. این دوربین یک نوع رنج باز است با دوربینی با وضوح بالا و مقاوم در برابر هوا است که می تواند به عنوان یک دوربین عکاسی شناخته شود. این همه ویژگی های لازم را دارد که آن را یک دوربین پلاک خوان می نامد و در اینجا تنظیماتی است که باید انجام شود.

با مشاهده دوربین کامل روی DVR خود، با دوربین کار کنید. بر روی موس راست کلیک کنید تا یک منو ظاهر شود و PTZ را انتخاب کنید. دوباره بر روی فلش کوچکی که در سمت راست این منو قرار دارد کلیک کنید و یک منوی دیگر باز خواهد شد. بر روی نماد دوربین در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید و این منو OSD را نمایش می دهد.

 

از فلش ها در منو استفاده کنید تا به Exposure بروید و برای انتخاب آن روی Enter کلیک کنید. در منوی «Exposure» «Shutter» را انتخاب کنید و منوی بعدی به شما امکان می دهد که شاتر را به صورت دستی تنظیم کنید. تنظیمات دقیقی وجود ندارد که شاتر باید در آن تنظیم شود. این همه آزمون و خطا است، بنابراین شما باید با آن بازی کنید تا بتوانید تنظیم مناسب را پیدا کنید.

به «منوی اصلی» بروید و «روز و شب» را انتخاب کنید. روی فلش سمت راست منو کلیک کنید تا آن را به رنگ تغییر دهید.

 

آخرین تنظیم باید شدت روشنایی های IR شما باشد. در قسمت پایین دوربین یک پوشش وجود دارد که دستگیره را کنترل می کند که تنظیم می کند. دستگیره را به حداقل برسانید، چراغ های روشنایی LED با نور پلاک مداخله نشوند.

 

IPOB-TP2MP250L660-W

این دوربین همچنین از سری TP ما است و یک دوربین IP است. همانند دوربین قبلی، این دوربین همچنین یک دوربینی با برد بلند و متنوع و مقاوم در برابر شرایط هوایی است که می تواند به عنوان یک دوربین پلاک خوان کار کند.

برای تنظیم تنظیمات لازم، باید به رابط سطح-وب دوربین IP وارد شوید. هنگامی که در آنجا هستید «تنظیمات ویدئو» را در منوی اصلی پیدا کرده و روی آن کلیک کنید. گزینه ‘Parameters Video’ را انتخاب کنید و سپس به تب “Advanced” بروید. “زمان قرار گرفتن در معرض” را به مقدار بالاتر تغییر دهید تا شاتر را در دوربین ببندید. باز هم این یک روش آزمایش و خطا خواهد بود. شما باید تلاش کنید تا بتوانید تنظیم درستی را پیدا کنید.

 

برگ ‘IR’ را انتخاب کنید و حالت ‘IR’ را به ‘Time Detection’ تغییر دهید. سپس زمان را به 0 0 0 یک روز تا ساعت 235959 تغییر دهید. “IR” باید به “سطح پایین” تغییر کند و همه شما انجام می شود.

 

به خاطر داشته باشید که یک دوربین پلاک خوان به تنهایی کافی نیست. به عنوان یک راه حل ضبط پلاک راه عاقلانه آن است که با دوربین های بیشتری که می توانند نمای کلی صحنه را  با هم فراهم کنند .

1 دیدگاه دربارهٔ «راهنمایی برای دوربین پلاک خوان»

  1. بازتاب: نظارت تصویر پمپ بنزین - دوربین مدار بسته

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *