خرید یک سیستم دوربین مدار بسته و آنچه شما باید بدانید (بخش 1)

خرید یک سیستم دوربین مدار بسته و آنچه شما باید بدانید (بخش 1)

اخیرا خواسته شده که مصاحبه ای انجام دهم تا توضیحات اصولی از برخی موارد پایه را که یک کاربر تازه کار باید در یک سیستم امنیتی دنبال کند، توضیح دهم . با انجام این کار، تصمیم گرفتم تا آنچه را که معمولا برای مشتری انجام می دهم که در این مورد جدید هستند و ​​به دنبال یک سیستم دوربین مدار بسته هستند برای خدمت کردن به آنها ارائه کنم . هنگامی که شما در همه سیستم های مختلف موجود در بازار نگاه می کنید، چیزهای زیادی وجود دارد که در کنار تمام تصاویر زیبا و یا قیمت های پایین موجود است .

 

هنگامی که شما به دنبال نصب سیستم دوربین مدار بسته هستید ، سیستم های فروشی را در بازار مشاهده خواهید کرد. این که آیا از یک فروشگاه بزرگ خرید کنیم یا بهتر است که یک سیستم نظارت واقعی را از سایت آمازون یا EBAY باشد. بسیاری از سیستم هایی که در این خرده فروشندگان بزرگ پیدا می کنید با استفاده از فن آوری هایی که ما چندین سال پیش استفاده کردیم، ساخته شده است. بسیاری از سیستم های ارزان قیمت با نام تجاری مختلف در بازار از مجموعه تراشه های قدیمی تر استفاده می کنند. اساسا این شرکت ها این کارها را انجام می دهند  برای کسانی که می گویند “من به دنبال یک سیستم با تعداد دوربین های X هستیم و می خواهیم قیمت Y باشد و ما به دنبال مقدار Z این سیستم ها هستیم”. کارخانه ها نگاهی به چیپهایی که آنها بیش از حد دارند و همچنین در محل آنها نیز مقدار زیادی بدنه بدون استفاده برای عرضه این مشتریان وجود دارد. هنگامی که این اتفاق می افتد، این شرکت ها دارای یک سیستم ارزان قیمت است که می تواند برای عموم مردم به عنوان “خرید ارزان” قرار دهند . این اغلب بارها من را به یاد کمپانی dell می اندازد که اقدام به ساخت کامپیوتر سفارشی استفاده می کنند . من روزی یکی از رایانه ها را داشتم و از آنها خواستم تا برای بدست آوردن درایور کمک کنند . تکنسینها نمیتوانستند یک درایور دقیق را به من بدهند، زیرا آنها نمیتوانستند اجزای واقعی را در دستگاهی که برای من ساخته بودند، زیرا آنها احتمالا دقیقا نمی دانند که اجزای سیستمی که شما از آنها خریداری کرده اید و این امر باعث می شود که پشتیبانی از محصول بسیار مشکل باشد.

دوربین مدار بسته ارزان یا کیفیت؟

در حال حاضر حالا این با همه ی سیستم هایی که پیدا می کنید یکی نیستند ، اما این را برای بخش بزرگی از آنها شما هرگز نمی توانید مطمئن شوید. یکی از جمله هایی که همیشه در ذهن من درگیر شده است این است که “شما همان قدر گیرتان می آید که پرداخت می کنید ” و این می تواند بسیار با تکنولوژی مطابق باشد. اگر اجزاء اقلامی که خریداری می کنید “ارزان” باشند، محصول نهایی ارزان خواهد بود. یک تفاوت بزرگ برای دریافت یک معامله خوب در یک سیستم و خرید یک سیستم ارزان قیمت وجود دارد. من مشتریان زیادی دارم که به من می گویند که آنها فقط یکی از این سیستم های ارزان قیمت را خریداری می کنند و به آنها می گویم که اطلاعات شما را حفظ می کنند تا زمانی که آنها به فیلم نیاز دارند و متوجه کیفیت بسیار ضعیف آن شده اند ، . هر مشتری که اقدام به خرید سیستم ارزان کرده است و سپس به فیلم های آن نیاز داشته ، حرف های گذشته مرا مرور کرده و به من این وضعیت را گفته است. آنها در دراز مدت با صرف هزینه زیاد و صرفه جویی در هزینه سیستم های ارزان قیمت، به یک سیستم جامع جدید روی آوردند . در حال حاضر، هر فردی که دارای یک سیستم باشد، به اطلاعاتی از سیستم نیاز ندارد. اما آیا نمی خواهید اعتماد به نفس آن را داشته باشید که اگر به آن نیاز داشتید، اطلاعات روی آن مربوط به چیزی ارزشمند است؟

 

 

در حال حاضر، دوربین های مختلف، ضبط کننده ها یا دی وی آر ها ، کابل کشی، و قدرت برای سیستم های مختلف وجود دارد.  نباید یک اندازه متناسب با تمام سیستم ها وجود داشته باشد ، همانطور که نیازهای مشتریان مختلف متفاوت است. . همه ما در جعبه های کاملا مربع شکل زندگی نمی کنیم و یا دقیقا در همان اندازه کسب و کار نداریم. به همین دلیل است که شما باید بتوانید یک سیستم را که نیازهای شما را برآورده کند، دریافت کنید. هر مشتری نمی خواهد دوربین های دام را استفاده کند و یا رزولیشن آنالوگ را بخواهند. با یک سیستم معمولی که شما خریداری می کنید، می توانید از یک DVR (Recorder Digital Video Recorder)، یک NVR (Recorder Network Video Recorder) یا یک تنظیمات سرور انتخاب کنید. با یک DVR شما می توانید وضوح استاندارد آنالوگ را نیز به عنوان D1 یا 960h شناخته شده ضبط کنید ، که کمترین وضوح HD با رزولوشن ممکن است. با استفاده از تکنولوژی روز مدرن، می توانید رزولوشن 1080 پیکسل را در همان سبک دی وی آر ضبط کنید.

با استفاده از DVR شما باید تمام کابل های دوربین را به محل DVR ها منتقل کنید، که در نهایت باعث مشکلاتی برای برخی از مشتریان خواهد شد. با استفاده از یک DVR شما به طور معمول از کابل siamese استفاده می کنید که فقط یک کابل کواکسیال با یک کابل هادی 2 لایه است که به آن متصل می شود تا قدرت را به محل دوربین از نقطه مرکزی منتقل کند. با استفاده از سیستم NVR شما می توانید به عنوان رزولوشن کم از به مقداری که شما می خواهید دریافت کنید و یا سیستم شما تا 12MP و یا بیشتر برخوردار است. با استفاده از این نوع از راه اندازی شما از کابل شبکه، اغلب به نام Cat5 یا Cat6 موجود است استفاده کنید. این همان کابل کشی است که شما در یک شبکه کامپیوتری عادی استفاده می کنید. چیزی در مورد این نوع سیستم خوب است که شما می توانید تمرکز خود را بر روی سوئیچ شبکه متمرکز کنید و NVR را به شبکه وصل کنید که در حال حاضر سیستم شما متصل است. همچنین سیستم هایی وجود دارد که PoE (Power Over Ethernet) را برای NVR ساخته شده اند . با استفاده از این نوع از راه اندازی شما همچنین کابل های دوربین خانه را به محل NVR تحت عنوان با DVR اجرا کنید. این نوع از راه اندازی خوب است برای کمک به جداسازی دوربین از شبکه اصلی شما. دلیل این امر می تواند مهم باشد اگر شما در حال استفاده از یک دوربین HD در شبکه هستید، اساسا مانند داشتن کامپیوتر در شبکه است که فیلم های YouTube® را به طور مداوم پخش می کند. در حال حاضر این مقدار را با مقدار دوربین هایی که در شبکه دارید، ضرب کنید، و می توانید مقدار زیادی از اطلاعات اضافی را در شبکه خود اضافه کنید. راه اندازی سرور بسیار شباهت به تنظیم NVR غیر متمرکز است، به جز اینکه از یک تنظیمات رایانه ای برای ضبط دوربین ها به جای واحد مستقل لینوکس استفاده می کنید. برخی از مزایای این نوع از راه اندازی این است که شما می توانید برخی از نرم افزار بسیار شدید برای انجام کارهایی مانند شمارش افراد، جستجوهای خاص ارتفاع، جستجوهای رنگ های خاص ، تشخیص چهره از دست رفته، تشخیص جابجایی یا قطع سیم ، نفوذ به محیط، و خیلی امکانات بیشتر استفاده کنید . برخی از NVR های پیچیده تر می توانند موارد مشابهی را انجام دهند، اما سرورها توانایی تجزیه و تحلیل به طور قابل توجهی بیشتر از NVR می توانند داشته باشند.

در حال حاضر این فقط برخی از اطلاعاتی است که شما هنگام خرید یک سیستم امنیتی باید بدانید. برای اولین بار از خرید یک سیستم امنیتی، نیاز بیشتری به دانستن اطلاعات وجود دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *