راهنمایی های نصب کابل های دوربین مدار بسته

راهنمایی های نصب کابل های دوربین مدار بسته

در چند سال گذشته، بسیاری از چیزها در رابطه با دوربین های امنیتی و تکنولوژی های متنوع آن تغییر کرده است. یکی از چیزهایی که باقی مانده همان کابل کشی دوربین مدار بسته آنالوگ و تحت شبکه می باشد . که گاهی اوقات سخت ترین بخش هنگام دست یابی به یک سیستم نظارت امنیتی جدید است . اگرچه فناوری های بی سیم محبوب تر می شوند، اما در مورد یک سیستم امنیتی قوی و قابل اطمینان، هنوز هم در مقایسه با آنها نیست.

این به دو دلیل اصلی است. شماره یک سیستم های امنیتی بی سیم به طور عمده در شبکه Wi-Fi و سرویس اینترنت شما بستگی دارد اگر شما به دنبال دسترسی از راه دور هستید. دلیل دوم این است که حتی اگر شما برای دریافت قابل اطمینان از انتقال ویدئویی مطمئن باشید، هنوز نیاز به قدرت ثابت برای دوربین ها دارید. در بیشتر موارد، این به این معنی است که شما به کابل دوربین امنیتی نیازی ندارید که سیم برق را در اختیار شما قرار می دهد مگر اینکه شما یک منبع برق محلی در نزدیکی هر دوربین که می خواهید نصب کنید.

این منحصر در ارتباط با این واقعیت است که اگر شما شبکه Wi-Fi خود را از دست دادید یا سرعت اینترنت شما کم شد به حدی که جریان ویدئو منتقل نمی کند، ویدئو را به ضبط تبدیل نمی کند و سیستم نظارت شما اساسا بی فایده است. به همین علت است که بسیاری از مردم هنوز سیستم دوربین امنیتی کاملا سیمی را ترجیح می دهند.

این که اگر شما از دوربین های آنالوگ مرسوم ، دوربین مدار بسته امنیتی HD یا دوربین های IP شبکه ای که بیشتر با CAT5 یا CAT6 کار می کنند استفاده می کنید، واقعیت ساده ای است که شما باید در هر یک از مکان های نصب دوربین یک سیم به ضبط کننده خود یا دستگاه دی وی آر بکشید .

 

ساختار جدید در مقابل ساختار موجود

در صورت امکان، همیشه در هنگام مرحله ساخت و ساز، کابل کشی دوربین امنیتی را توصیه می کند تا از اتاق زیر شیروانی یا از تیر ها یا دیوارهای گچی استفاده نکنید. مزیت دیگر کابل کشی در حال اجرا قبل از تکمیل ساخت و ساز این است که به شما گزینه های انعطاف پذیر تری در مورد جا نمایی دوربین ها میدهد .

اگر شما مجبور به اجرای یک کابل در ساختار موجود می باشید، گزینه های شما محدودتر می شوند، اما راه های مختلفی برای انجام نصب شما وجود دارد. شامل، اما نه محدودیتی برای راه اندازی کابل خود را از طریق فضای اتاق زیر شیروانی ندارد ، سقف ها و حتی ذوب کردن آنها را به طور مستقیم به بتن یا آجر دیوار .

 

برای اطلاعات بیشتر در مورد نصب کابل امنیتی و گزینه های سیم کشی لطفا این مقاله را ببینید.

انواع مختلف کابل های دوربین مدار بسته

این روزها دو نوع اصلی از کابل های دوربین مدار بسته وجود دارد که دوربین مدار بسته امنیتی شما می تواند این نوع کابل را به دستگاه ضبط شما انتقال دهد .اولین و رایج ترین کابل کواکسیال یا سیم siamese است. هر دو نوع کواکسیال ها به طور سنتی برای دوربین های مدار بسته آنالوگ و یا دوربین های مدار بسته ahd ahd-cvi یا hd-tvi استفاده می شود.  در مجموع هر دو کابل شبیه به کابل هایی است که در تلویزیون ها و اینترنت کابلی استفاده می شود. هنگام استفاده از سیم کواکسیال سر راست به سیم برق اضافی مورد نیاز است که در کنار کابل تصویر برای تامین قدرت برای هر یک از دوربینها اجرا شود. کابل siamese کابل کواکسیال و سیم قدرت در یک ترکیب است. این باعث ساده تر شدن نصب می شود و انتخاب بیشتر متخصصان نصب دوربین امنیتی است.

کابل CAT5 به طور سنتی برای دوربین های IP شبکه و ضبط کننده های NVR مورد استفاده قرار می گیرد. بر خلاف کابل کواکسیال که ویدئو را به عنوان یک سیگنال آنالوگ ارسال میکندکابل CAT5 سیگنال ویدئویی را به صورت دیجیتال انتقال می دهد. علاوه بر این، هنگامی که در ارتباط با سوئیچ POE استفاده می شود، قدرت به دوربین ها از طریق همان کابل CAT5 منتقل می شود زمانی که سوئیچ POE شبیه به یک سوئیچ شبکه سنتی است، اما همچنین توانایی عرضه انرژی را دارد. POE مخفف (Power Over Ethernet) است.

 

طرح بندی سیستم امنیتی دوربین خود را برنامه ریزی کنید

همانطور که قبلا در هنگام نصب یک سیستم دوربین مدار بسته سیمی اشاره کردیم، شما به سیم یا مجموعه ای از سیم ها برای هر دوربین در محل نصب به دستگاه ضبط یا دی وی آر نیاز خواهید داشت . بسته به نوع دوربینی که شما استفاده میکنیدمحدودیت هایی در طول یا اجرا خواهید داشت . . این محدودیت ها توسط دو چیز انتقال ویدئو و قدرت تعیین می شود. ویدئو تنها می تواند در یک فاصله معین حرکت کند و کیفیت آن را حفظ کند. رزولوشن بالاتر از ویدئو  فاصله کمتری می تواند بدون از دست دادن کیفیت یا تضعیف انتقال داده شود . قدرت دومین چیزی است که باید در نظر گرفته شود تا زمانی که طول کابل کابری دوربین امنیتی شما اجرا می شود. افت ولتاژ زمانی اتفاق می افتد که قدرت فاصله های طولانی را طی می کند و به طور آهسته ولتاژ در طول کل اجرا کاهش می یابد.

هر دو کابل دوربین مدار بسته کواکسیال و کابل شبکه CAT5 ملاحظات مختلفی دارند که باید مورد توجه قرار گیرند. به عنوان مثال، سیستم های دوربین های امنیتی جدید قادر به انتقال ویدئو تا 1600 فوت بدون از دست دادن کیفیت. انتقال قدرت بیش از یک کابل دوربین امنیتی Siamese به دلیل افت ولتاژ حدود 300 فوت است.

کابل دوربین CAT5 دارای محدودیت های بیشتری است. انتقال ویدئو محدود به حدود 300 فوت است و علت این واقعیت این است که آن یک سیم با ضخامت ضعیف است و اغلب زمانی که با استفاده از CAT5 آن را در رابطه با سیستم های شبکه IP است که انتقال ویدئو با وضوح بسیار بالاتر است و انتقال قدرت نیز محدود است.

 

اجرا کابل های امنیتی دوربین مدار بسته شما

تقریبا هر برنامه زمان اجرایی متفاوت دارد که با کابلهای خود کار کند. دو سناریو وجود دارد که اغلب خود را نشان می دهند. سناریو اول نیاز به اجرای کابل دوربین امنیتی خود را از طریق اتاق زیر شیروانی و نصب دوربین های امنیتی خود را به طور مستقیم به قسمت پایین خانه و یا ساختار. پس از انتخاب محل ضبط صدا و منبع تغذیه، شما باید کابل را از طریق پایین اتاق زیر شیروانی و به دی وی آر برگردانید.

گاهی اوقات شما باید کابل دوربین امنیتی خود را مستقیما از طریق یک آجر بتونی یا دیوار جامد ببرید. در مواردی مانند این، ممکن است اتصالات دوربین ممکن است قادر به بسته شدن در دیوار نباشند همانند زمانی که شما قادر به بستن آنها در زیر شیروانی هستید . برای برنامه های کاربردی مانند این و یا هر برنامه که در آن شما سطح کافی برای نصب دوربین به آن ندارید، توصیه می شود از یک جعبه اتصال استفاده کنید. یک جعبه اتصال می تواند به هر سطح ناهموار متصل شود و تمام اتصالات سیم را می توان در جعبه اتصالات آبگیر قرار داد. سپس دوربین را می توان بر روی جعبه اتصال قرار داد تا یک اتصال خشک را تامین کند.

 

 

کابل دوربین مدار بسته

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *