راهکارهای نظارت بر کسب و کار مدرن

راهکارهای نظارت بر کسب و کار مدرن

دوربین مدار بسته امنیتی از زمان ظهور دوربین مدار بسته آنالوگ قدیمی دهه هفتاد راه بسیار طولانی آمده اند . امروزه تکنولوژی نظارت بر کسب و کار یک صنعت با تکنولوژی فوق العاده است که هر روز بهبود می یابد. در طول دهه گذشته، طبیعت به طور فزاینده متصل به فناوری ما به طور قابل توجهی پیشرفت کرده است و دوربین های امنیتی به دنبال آن بوده اند.

شرکت ها با امنیت لایق ، کارآمد و مقرون به صرفه برای حفاظت از اموال و حفظ کارکنان و مشتریان به طور یکسان ایمن هستند. نگهبانان و دوربین مدار بسته سیستم های نظارت تصویری رایج ترین نظارت بر استراتژی کسب و کار شده اند. فناوری جدید در دوربین های نظارتی، منجر به انقلابی شده است که چگونه کسب و کارهای بزرگ و کوچک در سراسر جهان به امنیت نزدیک می شوند.

کمبود مزایای نصب و استفاده از دوربین های نظارت تجاری وجود ندارد. راحتی باورنکردنی، قیمت مناسب تعجب آور و سهولت استفاده از دوربین های نظارتی مدرن این امکان را برای صاحبان کسب و کار در همه جا فراهم می کنند. اگر چه پیدا کردن دوربین مناسب برای کسب و کار شما در ابتدا ممکن است دشوار به نظر برسد – این اولین گام در حفاظت از اموال و کارکنان شرکت شما است.

نظارت مدرن برای کسب و کار در گزینه های متنوعی می آید که می تواند تصاویر در دسترس و با کیفیت بالا را در هر شرایطی فراهم کند. تفاوت بین این دوربین های مدرن بسیار است، هرچند شما باید بهترین مدل و ویژگی های مناسب با کسب و کار خود را پیدا کنید. این تفاوت ها می تواند شامل همه چیز از جمله لنز و تصاویر به اندازه و عملکرد است.

در زیر برخی از دوربین های مدرن است که می تواند امنیت شرکت شما را با برخی از ویژگی ها و عملکرد خود را بهبود بخشد . مطمئن باشید که در هنگام انتخاب مدل مناسب یا مدل ها ، نیازهای مالکیت و امنیت کسب و کار خود را در نظر بگیرید. حتی برخی از صاحبان کسب و کار مدل های متعددی را برای افزایش نظارت بر آنها در سراسر ملک خود اتخاذ می کنند.

 

دوربین نظارت تصویری Fisheye نمای 360 درجه

دوربین مدار بسته 360 درجه یا دوربین مدار بسته Fisheye همراه با تعدادی از مزایا و قابلیت ها است. دوربین Fisheye به طور کلی در نظارت برای کسب و کار مورد استفاده کمی قرار گرفته است، اما اخیرا شرکت ها این دوربین ها را برای موفقیت های بزرگ به کار گرفته اند. دوربین های نظارت Fisheye توانایی های نظارت 180 درجه و 360 درجه را دارند.

به طور معمول، این دوربین ها را در فروشگاه های خرده فروشی با سقف های با ارتفاع بالا مشاهده خواهید کرد، زیرا یک فرد می تواند چندین ناحیه را با وضوح بالا مشاهده کند. سایر شرکت ها می توانند از یک دوربین مدار بسته فیش آی برای امنیتی و دیدن چند مکان بطور همزمان بجای تمرکز روی یک مکان استفاده کنند . خواص ایده آل و مکان هایی که می توانند بهترین استفاده را با نظارت دوربین فیش آی برای کسب و کار استفاده کنند عبارتند از

 

 • فروشگاه های خرده فروشی برای جلوگیری از سرقت
 • فروشگاه های مواد غذایی برای حفاظت از دارایی
 • ساختمان های اداری باز برای نظارت بر کارمندان و بازدیدکنندگان
 • موزه ها برای نظارت بر بازدیدکنندگان
 • استادیوم های ورزشی برای هر دو تیم و کنترل طرفداران
 • برای نظارت بر دارایی و کارمند در انبار
 • گاراژها و پارکینگ عمومی برای تشخیص حوادث
 • قایق بادبانی و دریایی برای حفاظت از خرابکاری و جلوگیری از سرقت

 

اشتباه رایج مردم این است که این دوربینها را به درستی نصب نمی کنند . این می تواند مانع در زمینه دید دوربین شود، در میان مسائل دیگر. بهترین مکان برای یک دوربین Fisheye بالاترین نقطه یک فضای داخلی با روشنایی کافی است تا به راحتی هر گوشه را مشاهده کنید.

 

دوربین های مدار بسته دید در شب : مشاهده در تاریکی

یک چالش خاص برای نظارت بر کسب و کار، محافظت برای محیط فضای باز در شب و در شرایط کم نور است. وارد کردن دوربین دید در شب که دارای مزیت اصلی آن دید در شب با وضوح بالا است. این دوربین های نظارتی تنها قادر به ضبط تصاویر در تاریکی نیستند؛ برخی نیز می توانند تغییرات دما را در محیط داخلی و فضای باز را با تصویر برداری حرارتی انجام دهند.

در ابتدا، این فناوری بینایی شبانه گران و محدود بود. با افزایش کیفیت دوربین هر روز، دوربین های امنیتی دید در شب تفاوت چندانی ندارند. دوربین مدار بسته نظارت شبانه برای کسب و کار با بسیاری از گزینه ها و عملکردها می باشد. با این حال، اولین سوال برای پرسیدن این است که آیا کسب و کار شما نیاز به سیستم نظارت داخلی یا خارجی (یا هر دو) را دارد .

اگر به یک سیستم نظارت برای یک منطقه داخلی کم نور نیاز دارید، بدیهی است که مدل دید در شب، بهترین انتخاب شما خواهد بود. این مدل ها معیارهای ضد آب خاصی را برآورده نمی کنند و معمولا ارزان تر از همتایان در فضای باز خود هستند. برخی از مدل های نظارت دوربین دید در شب حتی برای ترکیب شدن با محیط یا مخفی ماندن از دید طراحی شده اند . با این حال این ممکن است، قابلیت ها و رسیدن به اهداف را محدود کند .

دوربین هایی برای دید در فضای باز طراحی شده اند تا در شرایط مختلف هوای فصلی (مانند باد های سنگین و باران) مقاومت کنند. پوشش محافظ لنز و یا کلاه به طور کلی در طراحی دوربین برای حفاظت از نور خورشید و آب و هوا استفاده می شود. ملاحظات دیگر هنگام خرید یک دوربین نظارت شبانه شامل فاکتور های زیر است :

 • چه میزان حساسیت به درجه روشنایی Lux مورد نیاز است ؟
 • آیا شما قصد دارید که چندین دوربین امنیتی را برای نظارت بر کسب و کار خود اتخاذ کنید؟
 • فکر میکنید چه کارکردهای پیشرفته ای برای کسب و کار شما نیاز دارد (ردیابی، تصویربرداری حرارتی و غیره)؟

دوربین های مدار بسته IP : قابلیت دسترسی از راه دور (انتقال تصویر)

نظارت بر کسب و کار در دهه گذشته حقیقتا به انتقال در قرن بیست و یکم تبدیل شده است. دوربین مدار بسته امنیتی IP (پروتکل اینترنت) یکی از این ظواهر جهان مدرن و با تکنولوژی بالا هستند. چه چیزی دوربین های نظارت IP را منحصر به فرد می کند توانایی برای یک کاربر یا کارشناس امنیتی برای دسترسی به دوربین از هر اسمارتفون، تبلت ، لپ تاپ و یا کامپیوتر دسکتاپ در هر نقطه از جهان امکان پذیر است .

تکنولوژی و نرم افزار این دوربین های مدرن با تکنولوژی بالا آنها را به راحتی می توانید استفاده کنید که آیا شما کاربر غیر اصلی هستید یا کارشناس امنیتی . شما ممکن است بپرسید چه چیزی هکر را از تلاش برای سوء استفاده از دوربین متوقف می کند؟ در میان دیگر موارد، دوربین های نظارت IP بر خلاف همتایان آنالوگ سال گذشته می توانند با نرم افزار رمزنگاری پیشرفته مجهز به محافظت از سیگنال در حال ردگیری باشند.

یکی دیگر از مزایای این دوربین ها توانایی یک کسب و کار برای افزودن دوربین های نظارت IP به سیستم امنیتی آنها با سهولت نسبی است. هیچ محدودیتی برای تعداد دوربین های نظارت IP وجود ندارد که می توان آنها را اضافه کرد زیرا نیازی به اتصال آنها به یک دستگاه فیزیکی نیست بلکه به شبکه نیاز دارد. مزایای دیگر عبارتند از

 • نصب و نگهداری آسان
 • کیفیت تصویر با وضوح بالا
 • تجزیه و تحلیل و نرم افزار ویدئو هوشمند
 • مقرون به صرفه و مقرون به صرفه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *