دوربین مدار بسته را کجا قرار دهیم؟

دوربین مدار بسته را کجا قرار دهیم؟

بنابراین شما می دانید که می خواهید به نصب سیستم دوربین امنیتی اقدام کنید. و بهترین دوربین های امنیتی را برای به دست آوردن اهداف نظارت تصویری خود خریداری کرده اید. به طور طبیعی، مشکل بعدی که باید برای مقابله با آن موثر باشد، جایی است که دوربین های امنیتی را برای قرار دادن بهینه تر قرار دهید.

چگونه باید دوربین های نظارت را برای بهترین زاویه نصب کنید؟  کجا باید آنها را برای دید بهتر نصب کنید؟ آیا هر دوربین متفاوت است یا این کار را برای همه آنها اعمال کنیم؟ بهتر است دوربین دام یا دوربین بالت را انتخاب کنید؟

اینها همه سؤالات نسبتا معمولی هستند که بسیاری از افراد از نصب کننده های دوربین مدار بسته حرفه ای می پرسند. ما پاسخ سوال محل نصب دوربین های مدار بسته را همراه سایر سوال های مالکان جدید و حتی کاربران گذرا نیز در زیر پاسخ میدهیم . امیدوارم، در پایان، شما با اطمینان بیشتر در مورد مکان نصب دوربین امنیتی و اطمینان در انتخاب خود احساس اعتماد خواهید کرد.

 

محل نصب دوربین مدار بسته امنیتی

اول، ببنیم که چطور و کجا دوربین مدار بسته را نصب کنیم. مهم است که توجه داشته باشیم که همه چیز برای هر محیط در تنظیم متفاوت است. و یک پاسخ برای همه سوال ها وجود ندارد که هر طرح یا سناریو ممکن را پوشش دهد . با این حال، برخی از عوامل کلی که برای بیشتر تنظیمات رایج استفاده می شود و باید ثابت شود مفید است.

بیایید برای شروع برویم جایی که دوربین های امنیتی برای سیستم های نظارتی مسکونی قرار دهیم . این جا نمایی ها بسیار ساده برای درک و دستیابی به آن هستند. هنگام قرار دادن یک دوربین امنیتی برای نظارت بر یک درب، قرار دادن دوربین باید در حدود 1.5 متری برای استفاده از شناسایی صورت باشد. در قسمت های بیرونی خانه، ایده آل ترین مکان هایی برای دوربین مدار بسته خانگی در گوشه هایی با دید تقسیم شونده است .

قرار دادن دوربین ها در این روش امکان پوشش دوگانه در مناطق آسیب پذیری مانند افرادی را که از کوچه پشتی ، خیابان و ترافیک پای پیاده در حال جابجایی به داخل یا به سوی درها، پنجره ها، راه های ماشین رو و پیاده رو استفاده می شوند ، امکان می دهد. این همچنین یک طرح احتمالی برای چنین سناریوهایی را که از یک ماشین در بستن راه ماشین رو استفاده تا میدان دید از مسیر جلو برای یکی از دوربین های بیرونی را فراهم می کند.

 

در زیر نمونه ای از نحوه قرار دادن دوربین های امنیتی با استفاده از یک طرح مشترک خانه است.

 

همانطور که می بینید، با همپوشانی نمایش های دوربین، دوربین ها پوشش دوگانه در گاراژ و درب جلو است. همچنین مهم است که توجه داشته باشید که اکثر دوربین های لنز ثابت دارای زاویه دید وسیع تر نسبت به نمایش تصویر ساده هستند.

دوربین های پلاک خوان مجاز به قرار گرفتن در مکان بسیار خاص هستند. دوربین مدار بسته پلاک خوان باید سه پا از زمین و در عرض 20 فوت از خیابان باشد. همچنین بهتر است که دوربین های پلاک خوان را برای ضبط ترافیک در حال حرکت یا ترافیک ثابت ثبت کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کجا قرار دادن دوربین های امنیتی ضبط کردن شماره پلاک خودرو ، مقاله قبلی ما را به بحث در مورد فیلم مقایسه انواع لنز دوربین مدار بسته بررسی و مطالعه کنید .

 

زاویه دید دوربین 

در ادامه ، بیایید پوشش دهیم که برای قرار دادن دوربین های امنیتی برای دستیابی به زاویه دید مناسب. باز هم،برای هر سناریو تنظیمات به شدت متفاوت است و بستگی به میزان محدوده ای که شما امید به پوشش دارید است . علاوه بر این، رزولیشن نقش مهمی را ایفا می کند.

دوربین های با رزولیشن بیشتر بالاتر از همه و دورتر و پشت دوربین ها قرار میگیرد و شما محدوده بیشتری را پوشش میدهد . اگر چه شما دوربین های با کیفیت پایین دارید انجام این کار کیفیت فیلم خود را به خطر می اندازد، و به طور بالقوه آن را غیر قابل استفاده می کند.

قاعده کلی برای جایی که دوربین های امنیتی قرار دارد این است که سعی کنید حداکثر پوشش با حداقل تلاش را به دست آورید. به عبارت دیگر شما باید زاویه یا موقعیت دوربین را تا فقط لبه یک دیوار یا خط حصار مشاهده کنید.

انجام این کار به شما امکان می دهد تا بیشتر از هر دوربین استفاده کنید و حتی می توانید به تعداد کل دوربین های امنیتی که به طور کلی نیاز دارید کاهش یابد. یکی دیگر از عواملی که باید در ذهن داشته باشید این است که سعی کنید مطمئن شوید که محل قرار دادن دوربین ها به آسانی در دسترس نیست. با این حال، نکته بعدی پوشش موقعیت است نه این امکان آن .

 

دوربین های دام یا دوربین های بالت کدام بهتر هستند؟

دوربین های دام و دوربین های بالت هر کدام مزایا و معایب خود را دارند، بسته به برنامه های مورد نظر خود . و شرایطی که قرار دادن یک دوربین نظارت در دسترس است، دوربین های دام برای جلوگیری خرابکاری ها ایده آل هستند.

دوربین های دام واندال برای افرادی که سعی دارند دوربین مدار بسته شما را دستکاری و یا تداخل ایجاد کنند مقاوم هستند. به عنوان مثال، اگر یک مزاحم یا مهاجم سعی در آسیب زدن، مسدود کردن، پوشش دادن و یا حرکت دوربین داشته باشد، این کار سخت تر می شود.و این نوع دوربین در این امر  به خصوص می تواند مفید باشد، زیرا شما هنوز می توانید فیلم های مظنون را حتی در صورتی که در نهایت موفق باشند، بدست آورید.

دوربین های دام ، گاهی اوقات به نام “توپ در کاسه” و یا دوربین های توپ چشمی نیز نامیده میشود ، به عنوان ضد دستکاری و مقاوم در برابر این امر نیست. با این حال، آنها قابلیت های نظارت را بهتر فراهم می کنند، زیرا آنها دارای درجه گسترده تر حرکت هستند. آنها همچنین برای استفاده روی دیوار آسان تر از همتایان ضد دستکاری خود هستند .

دوربین های بالت برای برنامه های کاربردی مناسب هستند که موقعیت نا مناسبی برای نصب دارند. آنها همچنین به طور کلی نصب و جانمایی را آسان تر می کنند. یک دوربین بالت برای نظارت بر مناطق کوچک با زمینه ای محدود از نظر دید ایده آل هستند، مانند به طور مستقیم بر روی درب.

 

آیا جایگزینی مناسب بستگی به نوع دوربین دارد؟

سه نوع گزینه برای انواع لنز دوربین مدار بسته وجود دارد. دو گزینه آن دوربین با یک لنز ثابت سنتی و فوکوس متغیر یا دوربین های وریفوکال است. دوربین های فوکوس متغیر یا وریفوکال زمانی قابل استفاده و مفید هستند که برای گرفتن تصاویر گسترده تر و یا باریک تر از یک دوربین با لنز ثابت سنتی استفاده شود .

این امر به ویژه در مواردی مانند نظارت بر یک حیاط  یا پارکینگ تجاری کوتاه اما عریض مفید است. مثال دیگری برای نظارت بر سالن طولانی و باریک و یا راهرو ها است.

در نتیجه، مکان های مطلوب برای جایی که دوربین های امنیتی قرار می گیرند، بستگی به تنظیمات، برنامه ها، نوع دوربین و لنز شما دارد. برای کمک به انتخاب دوربین های امنیتی مناسب برای اهداف نظارتی ، با یک عضو تیم فروش ما تماس بگیرید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *