نکاتی برای انتخاب دوربین مدار بسته حرفه ای

نکاتی برای انتخاب دوربین مدار بسته حرفه ای

انتخاب دوربین های مناسب امنیتی حرفه ای برای خانه یا کسب و کار شما هرگز نباید به راحتی انجام شود . دوربین های امنیتی مناسب می توانند آرامش ذهنی بیست و چهار ساعته را در حین محافظت از مهمترین اموال، دارایی ها و افرادی که در زندگی شما در این جهان نا امن هستند محافظت کند.

دوربین های امنیتی در اندازه ها، طرح های مختلف  و قابلیت های خاصی می آیند که می تواند وارسی شود از طریق انتخاب همه ی چالش انگیز . با این وجود ، انتخاب مناسب ، مزایای بی شماری را در اختیار خانه و یا بیزینس شما قرار می دهد .

مقاله زیر چندین سؤال را مطرح می کند که باید از دوربین مدار بسته حرفه ای برای خانه یا کسب و کار خود بپرسید که می تواند به شما در انتخاب درست کمک کند. اگر چه در هنگام خرید دوربین های امنیتی ملاحظات چندگانه وجود دارد، دانستن آنچه که باید بپرسید و چه چیزی را جستجو کنید، انتخاب را آسان تر می کند.

 

بازدارندگی ظاهری یا احتیاط ؟

بسته به اینکه چه چیزی نیاز به نظارت دارد و جایی که در آن قرار دارد، تعیین خواهد کرد که آیا شما باید یک دوربین امنیتی محرمانه یا یکی از مواردی که به وضوح قابل مشاهده است را انتخاب کنید. یک دوربین قابل رویت مانند PTZ یا دوربین های بالت به طور کلی بزرگتر و به راحتی قابل توجه است که می تواند یک بازدارندگی قدرتمند ارائه دهد.

مطالعات نشان داده اند که مجرمان اغلب ساده ترین مکان ها را برای سرقت انتخاب میکنند و از خانه ها و محل هایی که دارای امنیت قابل رویت هستند دوری می کنند . دوربین های واضح می توانند جنایتکاران را از هدف قرار دادن خانه و کسب و کار شما محروم کنند، اما در بعضی موارد احتیاط بهتر است.

دوربین های مخفی مانند دوربین های pinhole برای نظارت بر مناطق کوچک و حساس مفید هستند و می توانند در مکان های کوچک برای مخفی باقی بمانند. برخی از این دوربین های حرفه ای امنیتی بسیار کوچک هستند که می توانند در کف دست قرار بگیرند.

 

در فضای داخلی یا خارجی استفاده شوند؟

اکثر دوربین های مدرن قادر به کار در داخل و خارج از خانه می باشند. با این حال، محیطی که در آن استفاده می شود می تواند تعیین کند که شما ممکن است چه چیزی نیاز دارید . عوامل مهم در نظر گرفتن نصب و بدنه است.

بسته به آب و هوای محیط شما مهم خواهد بود که یک دوربین با طراحی با دوام که بتوانید در محیط های خشن با باران یا برف سنگین را تحمل کند. خوشبختانه، برخی از دوربین های مدرن امنیتی به طور مشخص برای کاربردهای خاص طراحی شده اند. یک مثال از این در صنعت حمل و نقل است.

دوربین های امنیتی استفاده شده در صنعت حمل و نقل برای عملکرد با مقاومت بالا زمانی که سطح ارتعاش بسیار بالاست طراحی شده اند. دوربین های امنیتی داخلی می توانند با ویژگی های زیست محیطی مشابهی که می توانند دوربین را از شرایط خشن محافظت کنند تولید شوند .

آشپزخانه های رستوران ها، دوربین هایی را نصب می کنند که متحمل چربی، دود و مایع نشت کنند باشند . تعیین اینکه چه نوع نصب و مونتاژ شما در خانه یا کسب و کار شما نیاز است ، یک عامل مهم در انتخاب دوربین امنیتی مناسب است.

 

مساحت تحت پوشش چقدر بزرگ است؟

اندازه منطقه ای که می خواهید نظارت کنید، یکی از عواملی است که باید هنگام انتخاب دوربین های امنیتی مناسب و نوع شبکه برای خانه و یا کسب و کار خود در نظر داشته باشید. یک روش آسان برای تعیین انواع و تعداد دوربین های مورد نیاز، طراحی محدوده سطح زمین است.

اگر اندازه این منطقه بزرگ باشد، دوربین های PTZ می توانند بهترین مسیر را انتخاب کنند، زیرا طیف وسیعی از دید و توانایی آن ها در یک نقطه خاصی بزرگ می شود. مناطق کوچکتر ممکن است فقط نیاز به دوربین های استاتیک داشته باشند، اما مهم است که نوع شبکه را نیز در نظر بگیریم.

 

اکثر خانه ها و کسب و کارها نیاز به یک شبکه LAN دارند، با این حال شبکه های بزرگتر به یک شبکه WAN نیاز دارند.

مقدار وضوح تصویر و جزئیات

دوربین های امنیتی حرفه ای مدرن قادر به تولید تصاویر با رزولوشن بالا بهتر از هر زمان دیگری هستند. وضوح مورد نیاز برای خانه یا کسب و کار شما براساس اندازه ناحیه مورد نیاز شما تعیین می شود.

مناطق کوچک مانند دفاتر و اتاق های مشابه به طور کلی به دوربین های امنیتی با وضوح بالا نیاز ندارند تا به طور موثر نظارت کنند. در مقابل، یک فضای وسیع مانند یک فروشگاه خرده فروشی به دوربین هایی نیاز دارد که قادر به تولید تصاویر با وضوح بالاتر باشند زیرا ناحیه ای که نیاز به نظارت دارد بزرگ است.

بهترین راه برای تعیین وضوح تصویری که شما نیاز دارید، با ارزیابی هر فضا و انتخاب مناسب  به صورت جداگانه است. با استفاده از این روش، شما در دراز مدت صرفه جویی خواهید کرد.

 

شرایط روشنایی چگونه هستند؟

نورپردازی یک عامل بسیار مهمی است که در هنگام خرید دوربین های حرفه ای امنیت حرفه ای برای کسب و کار یا خانه شما مورد توجه قرار گیرد. این که آیا دوربین در داخل یا خارج از منزل قرار می گیرد یا خیر و اینکه مقادیر مختلف نور در طول روز و با فصل تغییر می کند.

با توجه به شرایط روشنایی، مهم است که تعیین کنیم آیا کف یک انعکاس را تولید می کند، آیا انعکاسی قوی وجود دارد و آیا اثرات روشنایی خاصی وجود دارد که می تواند روی دوربین تاثیر بگذارد؟ دوربین های امنیتی مدرن طوری طراحی شده اند تا فیلم های قابل استفاده تحت مقدار حداقلی از شرایط نور با استفاده از تکنولوژی هایی مانند فیلتر های IR و روشنایی مصنوعی تولید کنند .

 

آیا صدا در سیستم های نظارتی ضروری است ؟

برخی از دوربین های مدرن امنیتی با قابلیت های صوتی مجهز شده اند که می توانند پرسنل امنیتی را به شنیدن و حتی صحبت کردن با مجرمان امکان دهند. این ویژگی های صوتی می توانند همانند سنسورهایی باشند که شامل ضبط یا بصدا در آوردن آلارم را هنگامی که سر و صدا به سطح خاصی می رسد، منجر شود.

اگرچه لازم نیست، یکپارچه سازی قابلیت های صوتی به یک سیستم دوربین امنیتی می تواند مزایای امنیت منحصر به فردی را برای محافظت از کسب و کار و خوابگاه ها به طور یکسان اضافه کند.

 

آیا مقیاس پذیر بودن لازم است؟

مقیاس پذیری به شما نشان می دهد که به راحتی می توانید دوربین های جدید را به سیستم کلی دوربین های امنیتی اضافه کنید. سیستم های دوربین مدار بسته سنتی محدود شده اند زیرا در یک مدار بسته کار می کردند که بدین معنی است که یک دوربین جدید نیاز به سیم کشی سخت آن را به طور کلی به سیستم اضافه کرد.

این مقیاس پذیری مقایسه دوربین های قدیمی را بسیار سخت تر با دوربین های مدرن حرفه ای می کندکه الان در دسترس هست . دوربین های شبکه IP با یک شبکه بی سیم ارتباط برقرار می کنند که باعث می شود دوربین های جدید را بسیار راحت تر از همیشه داشته باشند.

شرایط ذخیره سازی ویدئو چیست؟

ذخیره سازی فیلم هایی که توسط دوربین های امنیتی در خانه و یا کسب و کار شما به دست می آید، به یک DVR / NVR با ظرفیت ذخیره سازی مناسب نیاز دارد. بسته به اینکه آیا دوربین های امنیتی شما 24 ساعت در روز ضبط می کنند یا فقط زمانی که حرکت تشخیص داده می شود اندازه مورد نیاز را تعیین می کند.

اگر شما قصد دارید دوربین های امنیتی حرفه ای ضبط طولانی تر داشته باشید، شما به DVR / NVR نیاز دارید که بتواند فیلم هایی را که هزینه بیشتری دارند ذخیره کند. تعیین میزان فیلمبرداری که می خواهید ضبط کنید، به شما کمک می کند که DVR / NVR درست را انتخاب کنید و پول خود را نیز صرفه جویی کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *