پهباد مجهز به دوربین مداربسته

پهباد های مجهز به دوربین مداربسته

ظاهرا پهباد ها یک گام منطقی برای نظارت تصویری هستند، اما تصویب آنها در صنعت، آهسته است. معاون رئیس BCDVideo، تام لارسون، در مورد قابلیت رباتیک و پهبادها برای نظارت تصویری و چالش هایی که برای غلبه بر آن که برای دیدن محیط وسیع، مورد بحث قرار می گیرد.

 

کاربرد رباتیک و پهبادها در نظارت تصویری

امروزه ما در صنایع نظارت تصویری پذیرش زیادی را نمیبینیم.اگرچه برخی محصولات بسیار خوبی در صنعت پهباد سال گذشته معرفی شد که توقع را در این صنعت بالا بردند . در واقع یکی از  سیستم هایی که سال گذشته معرقی شد یک سیستم آشکارساز پهباد ها بود . ما کسانی را در زندان ها میبینیم ، که جرم آنها جابجایی چیز هایی غیر قانونی با پهباد ها بوده است.

با این حال، فکر بزرگتر، استفاده از پهباد ها در یک محیط تجاری است. به جای استفاده از 40-50 دوربین مداربسته در یک منطقه پارکینگ، ما می توانیم با استفاده از پهباد ها  تصویر هوایی با کیفیت بالا به مرکز نظارت در داخل بازار منتقل کنیم . استفاده دیگر  وضعیت گسترش سریع تصویر در محلی  مانند یک جشنواره موسیقی است . احتمالا چیزی که ما بیشتر و بیشتر خواهیم دید، قرار دادن پهباد ها در بالای جشنواره ها برای کنترل جمعیت است.

تا آنجا که روبات ها به عنوان، گارد امنیتی را خواهیم دید . دو یا سه تولید کننده بازاریابی دوربین مدار بسته  را در آسمان پیگیری میکنند. برخی از چالش ها در این رویکرد وجود خواهد داشت ، زیرا یک پهباد جایگزین آن می شود. که این می تواند برای یک شرکت به عنوان استفاده و پذیرش از این تکنولوژی سخت و حساس باشد.

 

شناساگر های حیات در یک سال کجا خواهند بود؟

ما به خاطر امنیت سایبری بیشتر نیاز به حفاظت از ساختمان ها را داریم . به همین دلیل بیشتر احراز هویت دو مرحله ای را خواهیم دید. برای ورود به مناطق حساس ساختمان ها، ممکن است لازم باشد از یک اسکنر بیومتریک در بالای درب استفاده کنیم تا استفاده از یک کارت کنترل دسترسی . من فکر می کنم شما بیشتر از آن نوع از راه حل استفاده کنید.

 

چالش اصلی شناسایی بیومتریک چیست؟

در فضای ما شرکت های زیادی وجود ندارند که این کار را انجام دهند. همانطور  بیشتر مردم به دنبال شناسایی بیومتریک هستند و فروشندگان محدودی که سنسور های بیومتریک را ارائه می دهند وجود دارد.

چگونه از تجزیه و تحلیل بیومتریک استفاده می شود؟

تجزیه و تحلیلی که بشدت در بازار در حال گسترش است ، بیشتر از نوع بیومتریک است . که تعداد امکان زیادی برای استفاده از گزینه های بیومتریکی  وجود ندارد که شامل : اثر انگشت، عدسی چشم … بنابراین محدودیتی وجود دارد. با داشتن اسکنر عنبیه، شما باید به معنای واقعی کلمه سر خود را به مقابل عینک دستگاه قرار دهید تا خواندن عنبیه شما امکان پذیر باشد.

تجزیه و تحلیل چیزی است که مرتبط تر است و بسیار سریع است، چرا که ما در برخی از موارد، تطبیق تجزیه و تحلیل که گوگل ممکن است آن را برای چیزهای دیگر استفاده کند استفاده میکنیم. که امکان دارد شما این تکنولوژی را که فیس بوک از آن استفاده می کند دیده باشید ، زمانی که افراد را در تصاویر شناسایی می کند . ما در حال استفاده از این تکنولوژی و انطباق برای نظارت تصویری هستیم. که در حال حاضر  تجزیه و تحلیل ما بسیار دقیق است.

ما مقدار باور نکردنی داده های ویدئویی را در حدود 1000 پتابایت در روز در سراسر جهان ثبت می کنیم. چگونه می توانیم آن را جستجو کنیم؟ انسان نمی تواند آن را جستجو کند. حجم اطلاعات بسیار زیادی وجود دارد، بنابراین ما باید از طریق تجزیه و تحلیل ویدیو کیفیت جستجو ها را افزایش دهیم.

 

چه چیزی برای تجزیه و تحلیل بیشتر ویدئو استفاده میشود ؟

ما می توانیم در طول یک دوره 7 روزه اطلاعات را نگاه داشته و از سیستم بخواهیم تمام ماشین های قرمز که از طریق یک دروازه عبور می کنند، تولید کند. در عرض چند ثانیه، یک دسته از کلیپ های تمام اتومبیل های قرمز که طی هفت روز گذشته از طریق دروازه عبور می کنند را تولید می کند. از آن طریق می توانند آنچه که آنها به دنبالش هستند را بسیار سریع بررسی و پیدا کردن. کاربردهای دیگر شامل شمارش افراد می شود. چند نفر در صحنه حضور داشتند؟ چند نفر باقی مانده اند؟ و هشدارها را می توان بر اساس آن تنظیم کرد.

خواندن شماره مجوز استفاده دیگر از این سیستم است. ما در صنعت حمل و نقل این مورد را بسیار زیاد می بینیم. ما لیست کامیون هایی را که در وارد و خارج مراکز توزیع شده اند را داریم. اگر یک انسان بتواند لیست ها را بررسی کند میتواند لیست تمامی اشخاصی که حضور دارند را بدست بیاورد، و بفهمد یک شخص چه زمانی میرسد و چه زمانی محل بارگیری را ترک میکند که همه اینها میتواند بدون انسان هم صورت بپذیرد .

 

چگونه آنالیز گرها و سنسور های بیومتریک می توانند با هم کار کنند؟

اگر داده های بیومتریک برای تجزیه و تحلیل افراد داده شده است، می توانید از آنها به عنوان یک crosscheck استفاده کنید. به عنوان مثال، هر کس یک گواهینامه رانندگی دارد. که عکس او مبتواند در پایگاه داده crosscheck برای شناسایی چهره آنها مثلا در فرودگاه ها مورد استفاده قرار گیرد.

 

امنیت چگونه به تجزیه و تحلیل ویدیویی وفق می پذیرد ؟

تجزیه و تحلیل ساده اطلاعات در دوربین های مداربسته باعث کاهش هزینه های آنان میشود  بعضی از تجزیه و تحلیل پیشرفته هنوز باید بر روی یک سرور اجرا شوند. این هزینه مقداری زیاد است. همانطور که دوربین ها قدرتمندتر میشوند، به تجزیه و تحلیل پیچیده تری میپردازند. در برخی مواقع، هر دوربین از آنالایزر ساخته شده است. به جای صرفا یک تصویرگر، دوربین ها یک تصویرگر با ویژگی های پیشرفته ای هستند که قیمت مناسبی دارند .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *