دوربین مداربسته با دید در شب لیزری

دوربین مداربسته با دید در شب لیزری

نور دید در شب یا مادون قرمز از حوزه دید انسان خارج میباشد و قابل دیدن نیست .، اما می تواند توسط حسگر دوربین دیده شود و به یک تصویر سیاه و سفید روشن تبدیل شود.استفاده از IR LED به طور معمول در صنعت نظارت استفاده می شوند تا صحنه هایی را که برای دوربین ها بیش از حد تاریک است روشن کنند. برای داشتن تصویری واضح بیشتر ال ای دی ها دارای محدودیت هستند که محدودیت 300 متری نهایت برد آنها میباشد که به وسیله تکنولوژی این محدودیت برداشته شده و به مقدار نامحدود رسیده که ZLID نامیده میشود که مخفف Zoom Laser IR Diod میباشد. لیزر ها توسط کمپانیهای دیگر برای گسترش محدود نور مادون قرمز استفاده میشوند. تکنولوژی ما میزان شدت لیزر و محدوده فوکوس را با لنز های قابل تنظیم دور و نزدیک می کند . و فاقد نور بیش از حد و یا وجود نور های نقطه ای زیاد که در دیگر لیزر ها وجود دارد میباشد در محصول ما حذف شده است.

با ترکیب با دقت لنزهای مهندسی و حسگرهای تصویری بسیار دقیق، ما قادر به ارائه یک تصویر روشن حتی در تاریکی کامل تا 5 کیلومتر است.

 

مزایا دوربین مداربسته با دید در شب لیزری

دید بالای 5 کیلومتر

با استفاده از لیزرهای قدرتمند و فوکوس کردن  آنها به منظره کوچک، می توانیم نور را برای اهداف به اندازه 5 کیلومتر فراهم کنیم. نوع IR LED معمولی اغلب به محدوده موثر 300m محدود می شوند.

روشنایی متعادل

بسیاری از محصولات لیزری نوری که توسط رقبا ارائه داده شده دارای نقظه پر رنگ در تصویر میباشد اما ما از لیزر با کیفیت در محصولاتمان استفاده میکنیم طوری که نوری متعادل در محدوده مورد نظر همراه روشنایی مورد نیاز مطابق با مقدار زوم تحویل میدهد

بالانس نور دوربین مداربسته لیزری
بدون بالانس نور دوربین مداربسته لیزری

دیدن طرف دیگر شیشه

اکثر شیشه ها برخی از قسمت های نور IR را به خود میگیرند، از جمله طول موج های استفاده شده توسط انرژی حرارتی. طول موج NIR میباشد که در چراغ های ZLID ما استفاده می شوند، که قابلیت عبور از طریق شیشه را دارند، که این باعث می شود که بهترین تکنولوژی دوربرد در صورت نیاز به دید طرف دیگر شیشه در تاریکی باشد.

 

دیدن داخل ماشین با دربین مدار بسته ZLID

موثر برای شناسایی

از آنجا که لیزرها از یک طول موج شبیه نور استفاده میکنند که چشم انسان قادر به دیدن آنها میباشد اشیاء نیز همانطور بنظر میرسند که با یک نور افکن بنظر میرسند به این معنی که شناسایی علامت ها پلاک های ماشین و چهره انسان ها بیشتر قابل شناسایی با این دوربین مداربسته هستند تا  دوربین های حرارتی .

تصویر در اینجا نشان میدهد که تفاوت رویت یک ماشین ساختمانی را با دوربین حرارتی و دوربین مداربسته ZLID در شب.

تاثیر گزار در شناسایی با ZLID
دوربین مداربسته با دید در شب حرارتی

استفاده از لنز های موجود

ZLID  از لنز و سنسور که در حال حاضر برای دوربین لیزری استفاده می شود استفاده میکند، فقط برای وضوح و روشنی تصویر با جزئیات بالا نمیباشد بلکه همین لنز  و سنسور در تاریکی کاربرد دارد و اتلاف هزینه نیست.

معایب ZLID

همچنان که ZLID یک تکنولوژی انقلابی که مشکلات بسیاری را با نور مادون قرمز حل میکند. این محصول بهترین راه حل برای همه  مشکلات نیست و به همین دلیل است که شرکت Infiniti به سیستم های چند حسگره اعتقاد داشته که میتواند فایده ای برای پر کردن محدودیت هایی که دوربین مداربسته ZLID داشته باشد .

 

نا مناسب برای تشخیص

در حالی که ZLID کاربر را قادر می سازد تا مقادیر بسیار زیادی از جزئیات را بزرگ کند، این یک راه حل مناسب برای تشخیص زوایای بالقوه تهدیدات نیست. به همین دلیل ما پیشنهاد می کنیم فناوری ZLID خود را با دوربین حرارتی جفت کنیم تا بتوانیم تشخیص آسان و شناسایی موثر تری را انجام دهیم.

 

خطرناک در محدوده نزدیک

تمام محصولات ZLID با NOHD (فاصله خطرناک چشمی اسمی) رتبه بندی می شوند. این به این معنی است که لیزر می تواند باعث آسیب دائمی به چشم شما شود اگر از فاصله امنیت-چشمی مشخص شده نزدیک تر باشید و از عینک محافظ استفاده نکرده اید. گرما تولید شده از پرتو لیزر علاوه بر آسیب چشمی همچنین می تواند خطر آتش سوزی برای برخی از مواد در فاصله نزدیک باشد. ما می توانیم دوربین هایمان را با استفاده از سوئیچ های ایمنی LRF تنظیم کنیم که اگر در داخل محدوده NOHD شیء شناسایی شود، لیزر را به طور خودکار خاموش می کند، اما برای شرایطی که مردم به طور منظم در نزدیکی دوربین قرار دارند، ZLID یک راه حل توصیه نمی شود.

 

 پنهان نبودن کامل

در حالی که پرتو لیزری برای چشم غیر مسلح نامرئی هستش اما منبع نور قابل رویت هستش اگر شما به طور مستقیم از فاصله دور به منبع لیزر نگاه کنید شما یک نور قرمز درخشان ضعیفی را خواهید دید. در مجموع تعدادی دوربین نور لیزر مادون قرمز آنها براحتی میتوان بدنبال منبع گشت و آن را پیدا کرد . اگر شما بدنبال یک دوربین مدار بسته و یا سیستم نظارتی دید شب با قابلیت پنهان شدن کامل میگردید راه حل ZLID شاید نتواند پاسخ گوی نیاز شما باشد اما دوربین های SWIR یا thermal  میتواند کار شما را راه بیاندازد.

 

مصرف زیاد انرژی

اگر انرژی مصرفی برای شما نگران کننده هست . دوربین ZLID  انرژی بیشتری برای راه حل تصویری نسبت به بقیه استفاده می کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *