کنترل ترافیک بصورت هوشمند با دوربین مداربسته

کنترل ترافیک بصورت هوشمند با دوربین مداربسته

در سراسر جهان، بسیاری از شبکه های جاده ای در حال حاضر اشباع شده اند. این امر باعث می شود تاخیرهای طولانی مدت برای رانندگان و در نتیجه افزایش ناامیدی و کاهش بهره وری در آنان شود همچنین باعث کاهش کیفیت هوا و خطرات بهداشت عمومی می شود. و   ترافیک بیش از حد منجر به اثر منفی بر کیفیت زندگی و پایداری شهرها می شود.

بر اساس مطالعه یک شرکت بنام  INRIX، که یکی از پیشگامان بینش های حمل و نقل میباشد، مسافران لس آنجلس در سال 2017 بیش از 100 ساعت ترافیک در شهر صرف کردند که بیش از هر شهر دیگر در جهان میباشد. علاوه بر این، ترافیک لندن هزینه ای برای رانندگان  معادل 2،430 پوند ($ 3،133 دلار) هر یک از آنان داشت که در مجموع به بیش از 9،5 میلیارد پوند (12،3 میلیارد دلار) در کل شهر بود

 

یک مشکل بزرگ برای مسئولین

نیازی به گفتن نیست که ترافیک مشکلی برای مسئولین شهر است، به ویژه در شهرهایی که شهرنشینی و رشد اقتصادی سریع باعث افزایش مالکیت وسایل نقلیه شده است.

مقامات شهر برای یافتن راه حل هایی درازمدت به علل ریشه ای تراکم ترافیک نگاه می کنند. در هنگکنگ، کمیته مشورتی حمل و نقل شهر گزارشی را برای شناسایی سه عامل اصلی ترافیک بیش از حد منتشر کرد. اینها عبارتند از “وسایل نقلیه بیش از حد در جاده ها”، “پارکینگ غیرقانونی” و “کارهای جاده ای بیش از حد” – عوامل که به شدت ترافیک در شهرها در سراسر جهان کمک می کنند.

 

فن آوری چگونه می تواند کمک کند

در بسیاری از شهرها، ساختن جاده و افزایش ظرفیت جاده ای گزینه جدیدی نیست – یا به دلیل فضای موجود، و یا مشکل در فعالیت های اقتصادی یا محدودیت های بودجه. در این شرایط، مقامات شهر های کوچک شروع به نگاه کردن به فن آوری های هوشمند برای سفر سریع و امن تر مردم میکنند .

در مجموعه ای از فن آوری های تسهیل ترافیک  که در دسترس است تکنولوژی تصویری با دوربین مدار بستهمورد توجه است. به ویژه، نوآوری هایی که در هوش مصنوعی (AI) و یادگیری عمیق برای نظارت تصویری را با ویژگی هایی که اپراتورها را در مورد مسائلی که منجر به ترافیک در زمان واقعی شدند را هشدار می دهند، تبدیل کرده است. این به آنها اجازه می دهد اقدامات فوری انجام دهند تا ترافیک خیابان ها را سبک کنند و جریان ترافیک را حفظ کنند.

سه راه حل برای هوش مصنوعی برای کاهش ترافیک

راه حل ها شامل تصاویر ارسال شده به ماموران به وسیله دوربین مداربسته

راه حل های ویدئویی نسل بعدی در حال حاضر به مقامات شهرستان کمک می کند تا کاهش تراکم و صرفه جویی در زمان برای رانندگان. سه نمونه عبارتند از

هدایت ترافیک

این نوع از راه حل به جهت استفاده از دوربین مداربسته هوشمند بر سر چهار راه ها میباشد که برای نظارت و گزارش در زمان واقعی برای میزان ترافیک میباشد. که دائما با مشاهده جریان خطوط ترافیکی و با شمارش وسایل نقلیه در مناطق مشخص شده در جاده کار می کند.سپس داده ها به مراکز کنترل مدیریت ترافیک ارسال می شود که اپراتورها می توانند از ترافیک در سراسر شهر دیدن کنند.

 

به طور بحرانی، این دیدگاه در سراسر جهان به ترافیک اجازه می دهد تا اپراتورها در زمان واقعی اقدام به کاهش علل ریشه ای از افزایش ترافیک، مانند سوء استفاده از خطوط اتوبوس یا پارکینگ غیرقانونی و یا در صورت وقوع حادثه ترافیکی، راهکارهای هدایت ترافیک نیز اخبار خوبی برای رانندگان میباشد. اطلاعات احتمالی در هر تقاطع برای آنها نمایش داده می شود، به آنها کمک می کند که زمان ورود آنها را پیش بینی کنند و اگر تاخیر ها جدی یا پایدار باشند، مسیرهای جایگزین یا گزینه های سفر را انتخاب می کنند.

در حالی که ویدئو یک عنصر مهم در راه حل است، ادغام کامل با سیستم های ثالث و الگوریتم ها نیز مورد نیاز است. به این ترتیب، داده های ترافیکی را می توان بر روی نقشه های شهر تجسم و به طور موثر به مرکز کنترل، رانندگان، خدمات اورژانسی و دیگران منتقل کرد.

 

سیگنال کنترل ترافیک

راه حل های سیگنال کنترل ترافیک اجازه می دهد تا چراغ های ترافیکی با هم هماهنگ شوند تا ترافیک را به صورت آزاد ادامه دهند. آنها اطلاعات ترافیکی را از سیستم هدایت ترافیکی دریافت می کنند تا بهتر درک کنند که در کدام تقاطع ترافیک در حال افزایش است. برای انجام این کار، دوربین های ترافیک هوشمند، وسایل نقلیه ای را که از تقاطع عبور می کنند را شمارش می کنند و همچنین طول صف های وسایل نقلیه را در تقاطع تشخیص می دهند و آنها را به طور همزمان با داده های سیستم سیگنال ترافیک به اشتراک می گذارند.

 

 

بر اساس این داده ها، چراغ های راهنمایی می توانند به صورت خودکار حتی برای کنترل جریان ترافیک هماهنگ شوند، به طوری که با افزایش یا کاهش زمان در دسترس برای عبور از تقاطع، اولویت ترافیک بیشتر یا کمتر قرار گیرد. این کمک می کند تا به سرعت سفر، کاهش ناامیدی رانندگان و کاهش نیاز به مداخله دستی توسط پلیس راهنمایی و رانندگی در زمانی که ترافیک در یک جهت کاهش می یابد.

 

اجرای ترافیک

در بسیاری از موارد، حمل و نقل ترافیکی ناشی از استفاده از جاده غیرقانونی یا غیر مسئولانه ، مانند پارکینگ غیرقانونی و استفاده از خطوط اتوبوس. با راه حل های ویدئویی ترافیکی مانند تشخیص رانندگی غلط و تشخیص پارکینگ غیرقانونی، این نوع حوادث را می توان در زمان واقعی شناسایی کرد، به این ترتیب اپراتورها در مراکز کنترل ترافیک می توانند بلافاصله به مقامات اطلاع دهند. این باعث می شود که سریعتر به موارد رانندگی غیرقانونی یا غیر مسئولانه واکنش نشان داده شود و موانع در جاده های شهری را از بین ببرد

علاوه بر کمک به کاهش تراکم ترافیک، راه حل های ویدئویی اجرای ویدئو همچنین می تواند به بهبود امنیت عمومی کمک کند. برای مثال می توان از آنها برای شناسایی رانندگان استفاده کرد که چراغ های قرمز را رد می کنند یا به طور خطرناکی رانندگی می کنند و اقدامات علیه آنها را انجام می دهند.

 

آینده ای بهتر برای شهرهای شلوغ

با مدیریت ترافیک شهری، اکنون دستورالعمل برای بسیاری از مقامات شهرستان را بر عهده دارد،

فناوری هوشمند یک چراغ امید بخش است.که با نظارت بر ترافیک در زمان واقعی، این نوع راه حل ها به مقامات شهرستان اجازه می دهند تا اقدامات فوری برای کاهش تنگناها و یا کاهش ناامیدی رانندگان،انجام دهند و مانع کاهش بهره وری از دست رفته باشد و باعث بهبود کیفیت هوا در شهر شود. علاوه بر این، تشخیص حادثه در زمان واقعی کمک می کند تا به بهبود استانداردهای رانندگی در کل، که در نهایت موجب کاهش تعداد حوادث میشود و افزایش نجات زندگی را موجب می شود.

همانطور که مقامات شهرها بیشتر شروع به درک ارزش عظیم دوربین مداربسته ترافیکی هوشمند میکنند. . این به خصوص مواردی است که شهرها توانسته اند ساختار قانونی و مالی مناسب برای حمایت از پیاده سازی این نوع طرح ها را پیاده سازی کنند.

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *