دوخت تصاویر در دوربین مداربسته

 

تکنولوژی دوخت تصاویر در دوربین مداربسته چیست؟

دوخت تصویر یا دوختن عکس فرایند ترکیب تصاویر متعدد عکاسی با زمینه های مشترگ نمایش برای تولید یک تصویر پانورامایی با وضوح جداگانه است. اغلب با نرم افزار انجام می شود، اکثر رویکرد ها ی دوخت تصاویر نیاز به اشتراک در ضمینه و رویکرد یکسان بین تصاویر میباشد تا تصویر تولیدی بدون درز و یکپارچه باشد

دلیل تمام محدودیت ها

دوربین های لنز ثابت به طور مداوم زمینه های کمی از تصویر را با جزئیات ارائه میدهد.

دوربین های تک سنسور چشم ماهی نسبت به هزینه تصویر پانورامیک خوبی ارائه میدهند اما توانایی کمی در ارائه جزئیات در فواصل دور ارائه میدهند.

  • دوربین های پانورامای چند سنسور سنتی یک میدان گسترده ای از دید را پوشش می دهند، اما در قسمت عقب (VMS) کاربران باید به صورت دستی تصاویر را از سنسورهای مختلف به ترتیب بچینند تا تصویر را بصورت پانوراما را ببینند.
  • بنا بر تجربه کاربران که آنها از مسائلی مثل روی هم افتادن که منجر به دوگانه شدن تصویر و یا فاصله هایی در تصویر که پوشش در آنها وجود ندارد و تصاویر کج شده که به چشم انسان نا واقعی و آزار دهنده بنظر میرسد

 

راه حل ما برای مشکلات

هایک ویژن با استفاده از تکنولوژی دوطرفه در دوربین های همه جانبه سری PANOVU  استفاده می کند که تصاویر یک پارچه پانورامایی 180 و 360 درجه بدون کمک از هیچگونه سرور تحویل میدهد.وجود عدم دوخت درتصویر در دوربین های پی تی زد در تمام ضمینه ها از بین نمیرود که این ویژگی در تمام دوربی مدار بسته پانو ویو موجود میباشد. عدم دید دوخت در تصاویر تمام عریض سناریو مهمی در فرود گاه ها ، لنگر گاه ها و ایستگاه های ترانزیتی ، پارکینگ های ظرفیت بالا ، استادیوم ها و میدان ها که نیاز به پوشش یک پارچه 180 یا 360 درجه دید نیاز باشد.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *