تفاوت بین دوربین مداربسته HD-TVI, HD-CVI و AHD

HD-TVI, HD-CVI و مقایسه دوربین مداربسته

 

من شرط می بندم که شما در این مورد در این مورد آمده اید. “تفاوت بین دوربین های آنالوگ، HD-TVI، HD-CVI و AHD چیست؟”

بنابراین وقت آن است که بهترین و کامل ترین پاسخ به این سوال را پیدا کنید.

در این مقاله علاوه بر یادگیری تفاوت HD-TVI، HD-CVI و AHD، شما همچنین خواهید دانست که چه کسانی پشت این تکنولوژی هستند و تفاوت های کیفیت بین این دوربین های آنالوگ چیست.

ویژگی های مشترک HD-TVI، HD-CVI و فن آوری AHD

من توضیح خواهم داد که سه تکنولوژی مشترک چیست و بعد در مقاله من تفاوت های فردی هر یک از آنها را توضیح خواهم داد.

1. HD-TVI، HD-CVI و AHD، دوربین های آنالوگ با وضوح بالا هستند

بعضی وقت ها یک سیستم دوربین مداربسته با وضوح بالا استفاده می شود که مردم برای خرید دوربین های IP استفاده می کنند. این سناریو با ورود فناوری HD-TVI، HD-CVI و AHD شروع به رقابت با دوربین های IP کرد.

هنگامی که شما برای دوربین های امنیتی در بازار جستجو می کنید، همیشه تبلیغات برخی از DVR های هیبریدی که انواع مختلف دوربین را پشتیبانی می کنند، برخی از این دوربین های DVR از دوربین های با تکنولوژی آنالوگ سنتی پشتیبانی می کنند، همچنین HD-TVI، HD-CVI، AHD و گاهی اوقات حتی دوربین های IP

هر یک از 3 فناوری میتواند برای اکثر پروژهها به اندازه کافی جواب دهد. رقابت بین تولید کنندگان برای هدایت وجود دارد و دوربین هایی را ارائه می دهند که عمدتا در وضوح بالا هستند، اما در عمل اغلب دوربین های دیجیتال دارای رزولوشن HD یا FullHD هستند.

تولید کنندگان مختلف دارای فن آوری های HD-TVI، HD-CVI و AHD با رزولوشن FullHD نیز به عنوان 108op یا 2Mega Pixel شناخته می شوند.

2. همه این سه تکنولوژی آنالوگ هستند

HD-TVI، HD-CVI و AHD آنالوگ هستند، مهم است که بر این واقعیت تاکید داشته باشیم زیرا نمایندگی های دوربین امنیتی همیشه تبلیغاتی می کنند که تجهیزات آنها از این 3 تکنولوژی پشتیبانی می کند و از دوربین های آنالوگ نیز پشتیبانی می کند.

آنچه که واقعا باید بگویم این است که تجهیزاتشان از دوربین های قدیمی آنالوگ با رزولوشن سنتی پشتیبانی می کند و همچنین از دوربین های با رزولوشن بالا با HD-TVI و فن آوری های HD-CVI و AHD پشتیبانی می کند.

 

“DVR های جدید از دوربین های HD-TVI، HD-CVI، AHD، IP و دوربین های آنالوگ پشتیبانی می کند”

در حقیقت، آنچه که فروشنده قصد دارد بگوید این است که DVR می تواند از تکنولوژی های دوربین های دیجیتالی با وضوح بالا (HD-TVI، HD-CVI و AHD) و همچنین تکنولوژی آنالوگ و تکنولوژی آنالوگ با تکنولوژی پایین با وضوح پایین استفاده کند. در واقع دوربین های آنالوگ با تکنولوژی CVBS هستند.

3. دوربین های HD-TVI، HD-CVI و AHD با کابل های کواکسیال سنتی کار می کنند

تصور کنید وضعیتی که در آن شما نیاز به جایگزینی دوربین های امنیتی قدیمی برای مشتری خود دارید، در حالی که قصد دارد از شر مدل های سنتی خلاص شود و به مواردی با وضوح بالا lمنتقل شوید.

مشتری شما چندین دوربین سنتی آنالوگ را نصب کرده است و بنابراین زیرساخت کامل در حال حاضر با کابل های کواکسیال سنتی مانند RG59، RG6 یا RG11 نصب شده است. 

هزینه جایگزینی دوربین های آنالوگ با رزولوشن پایین برای دوربین های آنالوگ با وضوح بالا می تواند بسیار بالا باشد اگر نیاز بود که زیرساخت و تمام کابل های کواکسیال را جایگزین کنند

این جایی است که دوربین های HD-TVI، HD-CVI و AHD بسیار جالب هستند زیرا می توانند همان کابل های کواکسیال را به عنوان دوربین های آنالوگ سنتی استفاده کنند، به این معنی که آنها می توانند به شما در صرفه جویی در هزینه کمک کنند.

4. دوربین های HD-TVI، HD-CVI و AHD هنوز ارزان تر از دوربین های IP هستند

دوربین های IP در مقایسه با HD-TVI، دوربین های HD-CVI و AHD گران تر هستند. اما بین این تکنولوژی ها تفاوت زیادی وجود دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوربین های IP خوانده شود : مزایای استفاده از دوربین های IP

 

در اینجا یک مثال از مقایسه قیمت دوربین با تکنولوژی HD-TVI و دیگری با فناوری IP است. هر دو مدل دارای نوع بالت با رزولوشن 1080p (2MP)، لنز 2.8 میلی متری و مادون قرمز است.

 Bullet 2MP (1080p) IP camera

 Bullet 2MP (1080p) HD-TVI  camera

این فقط یک مقایسه سریع است، چیزهایی که باید در نظر بگیریم، وجود دارد، اما شما می توانید یک ایده کلی داشته باشید که IP کمی گران تر است.

ویژگی های هر تکنولوژی

اکنون زمان آن است که بیشتر در مورد ویژگی های فردی هر یک از تکنولوژی ها بدانیم. مقایسه بدون تعریف از هر یک از فن آوری ها امکان پذیر است.

فن آوری HD-TVI

رابط گرافیکی انتقال با وضوح بالا

تکنولوژی HD-TVI که توسط شرکت ژاپنی به نام Techpoint طراحی شده است، در ابتدا با دوربین های 720p (HD) و 1080p (Full HD) دوربین ها و ضبط ها شروع به کار کرد.

شرکت چینی Hikvision بزرگترین تولید کننده دوربین است که با استفاده از تکنولوژی HD TVI با تراشه های Techpoint. Hikvision محصولات خود را در سراسر جهان به روش های مختلف توزیع می کند، یکی از آنها از خود نام تجاری استفاده می کند و راه دیگری از طریق فروش محصولات با برچسب سفید است که در آن لوگو محصول خود را نمیزنند و شرکت های سوم می توانند نام خود را قرار دهند.

این تکنولوژی در سال 2014 با هدف انتقال سیگنال های آنالوگ از طریق کابل های کواکسیال در فاصله های 500 متری ایجاد شد.

در سال 2016، Hikvision اعلام کرد که با پیشرفت تکنولوژی در نسخه Turbo HDTVI 3.0 امکان انتقال تصاویر با وضوح 720p در فاصله تا 1200 و تصاویر با وضوح 1080p با رزولوشن 800 متری فراهم کند.

با نسخه های جدید فن آوری، 4 مگاپیکسلی، دوربین های 5 مگاپیکسلی ساخته شد و بعدها دوربین هایی با رزولوشن 4K (8 مگاپیکسل) عرضه شد.

یکی دیگر از ویژگی های مهم ذکر شده این است که با نسخه HD-TVI 3.0 ممکن است ویدیو و برق را از طریق همان کابل کواکسیال، فن آوری شناخته شده POC (Power Over Coax) ارسال کنید.

 


تکنولوژی HD-CVI

رابط گرافیکی کامپوزیت با وضوح بالا

فن آوری HD-CVI در سال 2012 توسط شرکت چینی Dahua راه اندازی شده است تا از استفاده از دوربین های آنالوگ با وضوح بالا استفاده کند.

دوربین های اول مدل هایی با وضوح 720p و 1080p بودند. تا سال 2014 این شرکت در حال راه اندازی نسخه HD-CVI 2.0 از تکنولوژی است که هر سال با عرضه محصولات جدید با رزولوشن بالا و امکان استفاده از کابل های با فواصل بیشتر ادامه می یابد.

Dahua خود دوربین های خود را تولید می کند و همچنین امکان استفاده از تکنولوژی را توسط شرکت های دیگر در سراسر جهان فراهم می کند.

در نسخه 3.0 HD-CVI شرکت تصمیم گرفته تا فن آوری 4K (8MP) و POC (Power Over Coax) را که امکان انتقال قدرت، داده ها و ویدئو را از طریق کابل کواکسیال معمولی فراهم می کند، اعلام کرد.


AHD تکنولوژی

کیفیت بالا آنالوگ

تکنولوژی AHD که توسط Nextchip شرکت کره ای ساخته شده است، دوربین های آنالوگ با رزولوشن 720p و 108op را به بازار عرضه کرده است.

این شرکت تراشه خود را با تکنولوژی AHD به تولیدکنندگان عمده مانند Hanwha Techwin و سایر شرکت های دیگر در سراسر جهان عرضه می کند.

در ابتدا فن آوری AHD 1.0 اجازه استفاده از دوربین های رزولوشن 720p را داد. نسخه AHD 2.0 جدید با استفاده از کابل کواکسیال سنتی (RG59) با وضوح 1080 پیکسل در فاصله تا 500 متری قرار گرفته است.

توسعه دهنده این فن آوری ادعا می کند که AHD مزیت سازگاری بیشتر با سیستم ها را دارد، اما در عمل به نظر نمی رسد که مزایای واقعی داشته باشد.

دوربین AHD باید به طور مستقیم به یک مانیتور سنتی با ورودی BNC و نمایش تصاویر متصل شود. اما تصویر نمایش داده شده سیاه و سفید است و بسته به نسخه AHD، ممکن است مشکلات سازگاری رخ دهد.

سازگاری با DVR های سنتی با رزولوشن 960H نیز محدود است زیرا فقط در دوربین هایی با نسخه های قدیمی کار می کند.

مهم است که هنگام خرید یک دوربین AHD مراقب باشید زیرا در بازار ممکن است نام های مختلف مانند AHD-L، AHD-M و AHD-H را به ترتیب نشان دهند، که قطعنامه های کم، متوسط ​​و بالا را نشان می دهند. دوربین AHD-L دارای رزولوشن کمتر HD است، AHD-M دارای رزولوشن 720p و در نهایت AHD-H دارای رزولوشن 1080p است.

مقایسه تصویر های AHD , HD-CVI , HD-TVI

 

 

 

تصویر یک ماشین توسط هر سه تکنولوژی

تصاویر یک جدول کازینو، تفاوت رنگ را در نظر بگیرید

تصاویری از اتومبیل های پارک شده در طول روز

تصاویر در محیط با نور کم،به نویز ها توجه داشته باشید

مقایسه در کنار هم

همه تصاویر از یک دستگاه با تنظیمات پیش فرض گرفته شده.

توجه دوربین با تکنولوژی EX-SDI نیز در مقایسه با Clinton Electronics مورد آزمایش قرار گرفت و نتایج حتی بهتر از 3 تکنولوژی دیگر، اما EX-SDI موضوع این مقاله نیست.

 

از کجا دوربین های HD-TVI، و HD-CVI و AHD؟

 

برای دوربین های ای اچ دی یا AHD

یک نکته مهم این است که اکثر DVR ها در حال حاضر با بیش از یک تکنولوژی کار می کنند و هیبریدی هستند، شما می توانید آنها را به HD-TVI، HD-CVI یا AHD DVR متصل کنید. بنابراین در هنگام خرید گزینه هیبریدی را در نظر بگیرید

کلمات نهایی درباره HD-TVI، HD-CVI و AHD

بازار، استفاده از دوربین های آنالوگ با وضوح بالا را به عنوان جایگزینی برای تکنولوژی آنالوگ سنتی (CVBS) پذیرفته است و مشتریان می توانند بر روی محصولات بهتر و کیفیت تصویر حساب کنند.

رقابت بین فن آوری های HD-TVI، HD-CVI و AHD به کاهش هزینه های محصول و بهبود کیفیت هر سال کمک می کند. با این وجود، مهم است که آن را تجزیه و تحلیل کنید که کدام محصول بهترین نیازهای مشتریان شما را برآورده می کند.

منبع :LEARNCCTV.COM

2 دیدگاه دربارهٔ «تفاوت بین دوربین مداربسته HD-TVI, HD-CVI و AHD»

  1. بازتاب: گزینه های سیم کشی و نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته - دوربین مدار بسته

  2. بازتاب: دوربین مدار بسته و نقش آن در آموزش - دوربین مدار بسته

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *