مراحل طراحی یک پروژه دوربین مدار بسته

مراحل طراحی یک پروژه دوربین مدار بسته

آیا می خواهید یک پروژه دوربین مدار بسته طراحی کنید اما هیچ ایده ای برای شروع ندارید؟ اگر این مورد شما باشد، شما در جای مناسب قرار دارید. در این مقاله به شما یک فرایند گام به گام برای طراحی سیستم CCTV موفق را نشان می دهم. ادامه مطلب …

طراحی کلیدی پروژه رمز موفقیت ان است

همه چیز با مشتری شروع می شود. قبل از شروع به فکر کردن در مورد طراحی CCTV، باید بدانید که مشتری شما کدام نوع است نیازها و انتظارات و بودجه خود را برای پروژه CCTV به شما ارائه دهد.

پروژه و طراحی  در دوربین های مداربسته

 

 

انواع مشتری ها

مشتریانی که در پروژه های دوربین های مدار بسته سرمایه گذاری می کنند

پروژه های شرکت های بزرگ

شرکت هایی خصوصی هستند مانند بانک ها، کارخانه ها، مراکز خرید، رستوران ها و غیره. توجه داشته باشید که در این طبقه بندی از انواع فعالیت های مختلف از جمله تولید و آموزش، تجارت و خدمات جهت ضبط تصاویر استفاده می کنند .

طراحی یک پروژه CCTV به این نوع مشتری معمولا شامل زمان و تعهد است، زیرا اغلب اوقات شما با چندین شرکت دیگر رقابت می کنید که درست مثل فروش سیستم های نظارت تصویری دارای رقابت نیز هستند.

یک مشتری شرکتی در بیشتر موارد هزینه پروژه CCTV که به خوبی طراحی شده را با هزینه بالاتر را پرداخت می کند زیرا نیاز به یک سیستم CCTV با کیفیت بالا دارد و مایل به پرداخت هزینه بالا آن نیز میباشد.

صحبت کردن با افراد مناسب برای این نوع پروژه ضروری است، زیرا پس از تجزیه و تحلیل یک پروژه که کار بالقوه میباشد ، تصمیم گیری توسط فردی با موقعیت بالاتری در سلسله مراتب شرکت ایجاد می شود، بنابراین اطمینان حاصل شود که فردی که صحبت می کنید، می تواند تصمیم گیری کند یا حداقل پیشنهاد خود را با رئیس خود تایید کنید.

با افرادی که درباره پیشنهاد شما نظر می دهند صحبت کنید

مشتری هایی  مانند بانک ها  معمولا دوربین های مدار بسته را برای شعبات مختلف در سراسر کشور خریداری می کند، من شخصا در پروژه هایی شرکت کردم که در آن بانک هزاران دوربین و ضبط کننده را در شاخه های مختلف در کشور  نصب کرده.

این تصمیم یک شبه رخ نمی دهد و خریدار می خواهد اطمینان دهد که او این معامله واقعا خوب است که مقرون به صرفه نیز است.

در این مورد، لازم است یک نماینده تجاری خوب داشته باشیم که می داند چگونه می تواند پیشنهاد را به مشتری در روش روشن و عینی ارائه دهد، ایده این است که نشان دهد چرا مشتری باید در پروژه CCTV ارائه شده توسط شرکت شما سرمایه گذاری کند و نه یکی دیگر از پروژه های ارائه شده توسط مناقصه را.

2

پروژه مسکونی

آنها مشتری های کوچک هستند که نیاز به یک سیستم دوربین مدار بسته در خانه خود و یا کسب و کارهای کوچک دارند. برای این نوع از مشتریان اغلب اوقات شما دسترسی مستقیم به شخصی که تصمیم گیرنده است دارید.

افرادی که نیاز به نصب دوربین های مدار بسته در خانه ها و یا کسب و کارهای کوچک دارند، معمولا به راحتی صحبت می کنند. آنها معمولا می توانند یک تصمیم سریع در مورد یک پیشنهاد تجاری کسب کنند، در اغلب موارد بدون نیاز به مشورت با دیگر افراد این کار را انجام میدهند

این نوع پروژه های دوربین مدار بسته اغلب دارای قیمت پایین هستند و مشتری انتظار ندارد دوربین های بیشتری را برای نظارت بر خانه یا دفتر خود داشته باشد.

بودجه جهت نصب دوربین مداربسته

مطمئن باشید که یک پروژه دوربین مدار بسته را با توجه به بودجه مشتری طراحی کنید

فقط مراقب باشید یک راه حل ارزان قیمت اما با تجهیزات مناسب به مشتری ارائه دهید زیرا ممکن است بیشتر به مشکلات احتمالی منجر شود که به عدم پشتیبانی فنی و نارضایتی مشتری منجر شود.

لطفا  دستگاه هایی از فروشندگان خود خریداری کنید که می توانند با طراحی پروژه دوربین مدار بسته شما منطبق باشد و همچنین هنگامیکه شما نیاز به کمک دارید،شمارا پشتیبانی کند

3

پروژه های دوربین مدار بسته دولتی

آنها مشتریانی هستند که تقاضای سطح بالایی از تعهد را از عرضه کننده درخواست می کنند، زیرا روند رسیدگی به مناقصات بسیار طولانی است و تصمیم گیری بستگی به چندین عامل دارد، یکی از اصلی ترین آنها تطابق با مشخصات فنی ارائه شده توسط مسئول و در کمترین قیمت ممکن میباشد.

برای اجرا یک پروژۀ دوربین مدار بسته به دولت، راه طولانی برای رفتن وجود دارد، درست همانطور که در دنیای شرکت ها، پروسه تصمیم گیری نیز زمان میبرد و حجم زیادی از خط قرمز ها در پروژها ی دولتی وجود دارد.

در اغلب موارد، برای فروش هر محصول یا خدمات به دولت، لازم است که در مناقصه عمومی مشارکت کنید، جایی که یک رقابت بسیار بزرگ وجود دارد که بسیار تهاجمی است؛ چرا که پروژه ها معمولا بزرگ هستند و با مقدار قابل توجهی پول مواجه هستید.

برای این نوع پروژه CCTV ضروری است که یک تیم داشته باشید که رویه های اداری و همچنین پشتیبانی فنی مهندسان را که باید مشخصات را تجزیه و تحلیل کنند بدست اورید تا اطمینان حاصل شود که محصولات مطابق با نیاز مشتریان را ارائه میدهد

مثال طراحی یک پروژه دوربین مداربسته

بیایید پیش نویس یک پروژه CCTV پایه را برای یک مشتری کوچک شروع کنیم، بنابراین مفهوم بسیار ساده تر خواهد بود زیرا جزئیات فنی دقیق است.

کارکرد مهندسان در یک پروژه دوربین مداربسته

مثال پروژه یک فروشگاه فروشنده سی دی و فیلم های دی وی دی میباشد.

شما باید یک راه حل را با طراحی یک پروژه CCTV که نیازهای آن مشتری بالقوه را با بهترین هزینه ممکن تامین می کنید، ارائه دهید.

لازم است برای درک آنچه مشتری میخواهد و انتظارات درباره پروژه به فروشگاه مراجعه کنید.

مشکل صاحب مغازه سرقت سی دی های بلو ری او میباشد

انچه که درخواست میشود ساده است اما ما به عنوان یک حرفه ای باید دیدی متفاوت برای مشتری جهت حفظ امنیت ایجاد کنیم

سوال هایی که برای طراحی یک پروژه دوربین مداربسته پرسیده میشود

سوال هایی که برای یک پروژه مثل فروشگاه سی دی و دی و دی وی پرسیده میشود به شرح زیر است

میخواهد دوربین ها در چه محلی نصب شود

مشتری معمولا مکان هایی را که وی می خواهد نظارت می کند، نشان می دهد که احتمال دارد او تجربه ای داشته باشد که  که یک دوربین در آن محل مشکل را حل خواهد کرد.

بنابراین از نظر او در مورد بهترین مکان برای نصب دوربین های امنیتی، و دلیل ان سوال شود

اجازه دهید مشتری بفهمد که شما می خواهید دیدگاه خود را از این مشکل درک کنید، بنابراین شما می توانید پروژه CCTV را برای ارائه بهترین راه حل طراحی کنید.

به مشتری خود گوش دهید

هدف نصب دوربین مدار بسته چیست

این ضروری است که که بدانید مشتری از سیستم دوربین مداربسته چه میخواهد مثلا فقط قصد شناسایی هویت انها را شناسایی کند یا زمان وقوع جرم را ثبت کند

یک سیستم دوربین مدار بسته می تواند فقط برای نشان دادن افرادی که در اطراف قرار دارد، استفاده شود و یا دارای مشخصه های متفاوت نسبت  با کیفیت وضوح و کافی برای تشخیص چهره است.

این امر بسیار رایج است که مشتری بعد از  بعد از وقوع جرم برای تشخیص چهره اقدام به مرور تصاویر و برداشت ان کند،که اگر وضوح تصویر بالا نباشد  و جزئیات تصویر را ارائه ندهد موجب نارضایتی شدید مشتری میشود

 

شناسایی هویت مشتری در فروشگاه

سیستم پیشگیری و یا واکنش دار دوربین مداربسته

ایا مشتری میخواهد از سیستم دوربین مدار بسته جهت پیشگیری از وقوع جرم استفاده کند و یا لحظه رویداد جرم را ثبت کند؟

اگر مشتری میخواهد بعدا همه چیز را مرور کند به او سیستم پخش مستقیم پیشنهاد دهید

چند روز جهت ضبط تصاویر نیاز دارید

شما باید به آنچه که مشتری می گوید و برای درک آنچه که او در ذهن دارد، گوش دهید، اما اگر او می گوید نیاز به ضبط یکساله دارد نگران نباشید

گاهی اوقات این اتفاق می افتد، زیرا مشتری نمی داند که این یک وضعیت رایج نیست و می تواند هزینه های زیادی را افزایش دهد.

چه کسی به سیستم های دوربین مداربسته دسترسی خواهد داشت؟

آیا مشتری می خواهد نیروی خود را برای دسترسی به سیستم دوربین مدار بسته ازاد بزارد؟ یا فقط امکان تماشای فیلم زنده را داشته باشید؟

این امکان بسار زیاد است که، بسیاری از افرادی که به سیستم دسترسی پیدا می کنند، می توانند مشکل هایی را ایجاد کنند، از جمله استفاده از تصاویر نادرست یا حتی تخریب شواهد و یا تغییر تنظیمات سیستم.

مثلا فکر کنید که نیرو ها یکی از فیلم های دوربین های مداربسته مشتریان را در شبکه های اجتماعی پخش  کند چرا که فکر کند این کار برای دیگران جالب باشد.

ایا نیاز به انتقال تصویر اینترنتی میباشد

اگر مشتری می خواهد از راه دور به سیستم دسترسی پیدا کند، باید زیرساخت مناسب برای انجام این کار را داشته باشد،

طراحی یک پروژه دوربین مداربسته کوچک

بر اساس سوالاتی که از مشتری پرسیدید، می توانید یک پیش نویس از پروژه را شروع کنید،

 

انتخاب لنز و دوربین مداربسته درست

برای ذخیره سازی ویدیو، جالب تر است که دوربین هایی با لنزهای مجزا را برای تنظیم زاویه و سطح زوم استفاده کنید، همچنین دوربین های با رزولوشن بالا برای تشخیص افراد جالب تر خواهند بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوربین های مداربسته مقاله را بخوانید: دوربین های مداربسته چگونه کار میکنند

داشتن یک سیستم پیشگیرانه نیز در این مورد جالب  است، هرچند که اجازه ندهید فردی دوربین را در زمان نمایش نظارت کند،  زیرا این امر باعث میشود مشتری نقاط کور بدست اورد

چقدر نیاز به ضبط دارید؟

برای این پروژه مناسب است که زمان ضبط 15 یا حداکثر 30 روز باشد. مشتری میتواند به سیستم های مداربسته از راه دور دسترسی پیدا کند و قابلیت پشتیبانی گیری از فیلم ها را شواهد داشته باشد. کارکنان فقط برای مشاهده  زنده تصاویر و مشاهده تصاویر ضبط شده (دسترسی به سیستم دوربین مدار بسته) را داشته باشند

جهت محاسبه زمان ضبط به مقالات زیر مراجعه کنید

محاسبه و فرمول فضای ضبط در دوربین مداربسته

مشاهده تصاویر دوربین های مداربسته از راه دور

جهت مشاهده تصاویر دوربین های مداربسته از راه دور بهتر است از شبکه خصوصی و رمز خاص استفاده کرد

کدام سیستم دوربین مداربسته بهتر است

از مشتری بپرسید کدام سیستم را با توجه به ویژگی های آن استفاده میکند دوربین مداربسته انالوگ یا ای پی یا ای اچ دی جهت اشنایی بیشتر و دانستن تفاوت انها به مقاله زیر مراجعه کنید

تفاوت دوربین های مداربسته

راه حلی جهت پروژه های کوچک دوربین مداربسته

یک دوربین مدار بسته آنالوگ دام  با DVR و با لنزهای مجزا. رزولوشن کامل HD (1920 x 1080) می تواند کیفیت لازم را برای شناسایی بهتر افراد داشته باشد.

خلاصه و نتیجه گیری

برای یک پروژه کوچک CCTV با دوربین هایی که در یک فروشگاه نصب شده اند، یک سیستم CCTV آنالوگ به  کافی خواهد بود. دوربین ها نیز با تعداد (4، 8 یا 16) می تواند برای چنین پروژه ای استفاده شود.

LEARNCCTV.COM : منبع

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *