تعمیر دوربین مدار بسته

تعمیر دوربین مدار بسته

پازس تکنیک ارائه دهنده خدمات تعمیر انواع دوربین مدار بسته و خدمت رسانی به شما مشتریان میباشد در صورت نیاز به تعمیر پس از برربسی موارد زیر با ما تماس بگیرید .

تعمیر دوربین مدار بسته و نگهداری صحیح آن برای اثربخشی سیستم و عملکرد بهتر آن به عنوان یک امر کلی ضروری است. اگر مدتی نگاهی به سیستم خود نداشته اید  ، احتمال این است که به سمت مشکلات و لایه تعمیرات بالاتری بروید .

گرد و غبار جمع شده روی دوربین حتی اگر آنها در فضای منزل باشند وجود دارد که باعث شود لنزها کثیف شوند که روی کیفیت تصویر شما تأثیر می گذارد و سیستم ضبط شما احتمالاً نیز نیاز به توجه دارد.

شما ممکن است هرگز نیازی به بررسی هیچ یک از فیلم های قبلی نداشته باشید ، اما امکان دارد روزی که به آن احتیاج داشته باشید و آن کار نکند ، یا حتی نمی توانید یک فیلم را بازبینی کنید با فیلم خیلی دیر شده است.

مانند هر قطعه دیگری از تجهیزات که روزانه در حال استفاده از سیستم دوربین مدار بسته شما است برای حفظ آن برای عملکرد کافی به تعمیر و نگهداری نیاز دارد.

تعمیر و نگهداری دوربین مدار بسته

دوربین مدار بسته مانند هر چیز دیگری ، هر از گاهی نیاز به تعمیر دارد. دوربين ها از طول عمر نسبتا بلندی برخوردار هستند اما چيزي مانند صاعقه مي تواند باعث آسيب كافي شود كه نياز به تعويض دوربين داشته باشد.

کابلها ممکن است در طی فرایند تمیز کردن ، ساخت و ساز یا حتی موشها  آسیب ببینند. از این امر می توان جلوگیری شود و باید زودتر از موعد انجام شود و در عین حال اقدامات اضافی را نیز اضافه کنید تا مجدداً خسارت وارد نشود.

سیستم تلویزیون مدار بسته یا دوربین های امنیتی – یا به اصطلاح دوربین مدار بسته معروف هستند که توسط مشاغل پر خطر و پر درآمد بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. آنها برای محافظت از دارایی های تجاری و رفاه کارمندان شما بسیار حیاتی هستند.

این تجهیزات می توانند هشدار دهند وقتی چیزی غیر عادی در مکان به نظر می رسد و بعداً می توان فیلم ها را برای شناسایی فعالیت های جنایی و افراد مسئول مشاهده کرد. ضبط حادثه همچنین می تواند شواهدی ارائه دهد که منجر به محکومیت موفقیت آمیز شود.

دوربین مدار بسنه یکی از مهمترین مؤلفه ها در هنگام نظارت بر دارایی شما است. می توان از آن برای هر دو نوع تجاری و اداری استفاده کرد.

در پارس تکنیک ما اقدام به تعمیر سیستم های دوربین مدار بسته ، تعمیر و نگهداری و تعمیرات تخصصی میکنیم. ما همچنین سیستم های کامل خود را با توجه به نیاز و بودجه شما برنامه ریزی می کنیم.

مراحل تعمیر و عیب یابی دوربین مدار بسته

کلیه تجهیزات کنترل (DVR ، NVR ، مولتی پلکسر ، تعویض ویدیو ، واحدهای تله متری و غیره) را برای عملکرد صحیح بررسی می کنیم .
منابع و منبع تغذیه و باتری های ایستاده از جمله نرخ شارژ را بررسی می کنیم.
شرایط محیطی را برای اثرات منفی از جمله رشد خزه یا بوته ها در مقابل دوربین را بررسی می کنیم
تنظیمات زمان و تاریخ را در تجهیزات بررسی کرده و تنظیمات را مطابق با شرایط به روز می کنیم
یکپارچگی کلیه کابل کشی ها را بررسی کنید و نمونه عایق خارجی را برای آسیب دیدگی بررسی می کنیم
فیش های کابل را برای امنیت تمیز می کنیم
برای کارایی صحیح ، تجهیزات روشنایی کمکی ، واحدهای مادون قرمز و فوتو رزیستر((در صورت وجود)) را بررسی می کنیم
دریچه های هوایی را در تمام تجهیزات کنترلی از جمله رایانه های شخصی مشخص شده را بررسی و تمیز می کنیم
در صورت لزوم دوربین ، لنز و سطح بدنه را تمیز می کنیم
تمام غدد و مهر و موم ها را بر روی تجهیزات خارجی بررسی می کنیم
تمیز کردن سطوح تجهیزات کنترل از جمله کامپیوتر (در صورت وجود)
ایجاد بک آپ های منظم
لیست چک دوربین  با مشخصات کاربر ، تصاویر جهت مشاهده درست تنظیم شده و در صورت لزوم تنظیم می شود
براکت ها ، برج ها و اتصالات را جهت خوردگی یا آسیب بررسی کنید.
پیچ و مهره های بست را بطور صحیح محکم کنید
واحدهای شستشو / پاک کردن و تیغه های برف پاک کن (در صورت وجود) را برای عملکرد صحیح بررسی کنید و مخزن شوینده را در صورت لزوم پر کنید
کیفیت ضبط را در حالت روز و شب بررسی کنید
مونتاژ دوربین های اسپید دام  (در صورت وجود) از جمله رفع ، اتصالات الکتریکی و عملکردها را بررسی کنید.
انتقال رضایت بخش دوربین مدار بسته تصاویر را به سایت از راه دور بررسی کنید (در صورت وجود)
علائم هشدار را بررسی کنید
همه ایستگاه از پیش تنظیم شده دوربین را بررسی کنید .

تعمیر دی وی آر

دی وی آر اصل بخشی و مهمترین بخش از سیستم های نظارتی است که حتی پس از قطع تصویر دوربین توسط سارقان تصاویر درون دستگاه نگهداری و قابل استفاده میباشد پس آماده بکار بودن و تحت نظر بودن آن از مهمترین قسمت های نگهداری از سیستم های امنیتی میباشد .در صورت خرابی دی وی آر خود پس از بررسی موارد زیر با ما تماس بگیرید تا در اسرع وقت تیم فنی ما جهت رفع عیب و تعمیر آن اقدام نمایند .

CCTV
هر دی وی آر شامل سه بخش اساسی میباشد که باید همیشه مورد دقت نظر باشد  :

تمیز بودن برد دستگاه و تهویه سالم : در هنگام بررسی و تعمیر دی وی آر خود حتما به پاک بودن برد و خالی بودن از هرگونه گرد و خاک دقت کنید چرا که افزایش گرد و غبار منجر به حبس شدن حرارت و آسیب دیدن به سیستم می شود نکته بعدی وجود تهویه مناسب برای تادل گرمایی و کاهش دمای داخلی دستگاه و قطعات مخصوصا هارد دی وی آر میباشد تا به عملکرد بهتر سیستم و افزایش طول عمر آن کمک کند .

منبع تغذیه دی وی آر :
منبع تغذیه دی وی آر وظیفه حریان دهی به سیستم برای عملکزد کامل آن میباشد چرا که کم بودن جریان در دی وی آر منجر به خروج هارد از مدار میشود و دی وی آر کار خود را بدون ضبظ کردن تصاویر انجام میدهد . همچین داشتن ولتاژ و جریان خروجی کاملا صاف و یکنواخت امری مهم میباشد که از ضربه زدن به وسیله پالس ها به سیستم جلو گیری میکند پس هنگام انتخاب منبع تغذیه برای دی وی آر بهترین را در نظر بگیرید .

هارد دی وی آر :
هارد در دی وی آر وظیفه نگهداری و ذخیره سازی اطلاعات را دارد پس بدون هارد سیستم نظارتی شما عملا بلا استفاده میباشد همیشه در انتخاب هارد باید فاکتور های ظرفیت ، پهنای باند و قابلیت کارکرد مستمر را در نظر داشت که بهترین هارد برای سیستم های نظارتی وسترن بنفش میباشد چرا که برای این کاربرد طراحی و ساخته شده اند هنگام نصب هارد روی دی وی آر جریان نامی را در نظر بگیرید تا در انتخاب منبع تغذیه به مشکل نخورید .